Kadınların hayatlarını kolaylaştıracak mobil aksesuarlar

0

Biz kadınlar hayatın her alanında adeta bir maraton koşucusu gibiyiz. Günün ilk saatleri ile birlikte sorumluluklarımız başlar ve gece uyuyuncaya kadar sürekli bir yerlere yetişmeye çalışırız. Neyse ki bu koşuşturmaca içerisinde telefonlarımız ve mobil aksesuarlar imdadımıza yetişiyor ve pek çok işimizi hızlıca halledebiliyoruz. Bu hafta, hayatımızı kolaylaştıran ve renklendiren mobil aksesuarları mercek altına altına aldım.

APPLE AW S3 GPS MQL22TU/A 42mm Altın Rengi Alüminyum Kasa ve Kum Pembesi Spor Kordon: Bazı ürün kategorileri vardır, kategoriye adını verir. Bu alanda birçok oyuncu olmasına rağmen, tavsiye edilen ürün ve marka sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Örneğin; telefon deyince akla iPhone ve diğer telefon markaları gelir. Aynı şekilde söz konusu akıllı saatler olunca akla ilk olarak Apple Watch ve diğer akıllı saatler geliyor. Apple Watch, her geçen gün geliştirdiği yeni modelleri ile daha fazla akıllanıyor ve tasarım konusunda sunduğu seçeneklerle de oldukça iddialı modeller çıkarmaya başladılar. Benim favorim  altın rengi aliminyum kasa ve kum pembesi spor kordona sahip, 3 serisi Apple Watch. Akıllı saatler özellikle fonksiyonları nedeniyle favorim. Özellikle sağlık konusunda önemli bir destekçi olabilir. Çünkü saatinizle kalp atış hızınızı takip edebilir ve yaşadığınız günlük stresle baş etmenizi sağlayacak uygulamaları destekliyor. Bisiklete binmek, yüzmek ve spor salonunda antreman yapmak gibi genel sportif aktivitelerinizi de takip edebiliyorsunuz. Spor yaparken veya yürüyüşe çıkarken bu sayede yanınıza telefonunuzu almanız gerekmiyor. Benim gibi yanınızda çanta taşımaktan hoşlanmıyorsanız büyük kolaylık.

Apple Watch’u dilerseniz çocuk telefonu olarak da kullanabilirsiniz. Küçük çocuğunuza pahalı telefon vermek istemiyor ama ona ulaşmak istiyorsanız Apple Watch bir seçenek olabilir. Ancak bunun için ayrıca bir iPhone’a ihtiyacınız olduğunu da hatırlatırım.  Bu sayede hücresel bağlantı özelliğini kullanarak rahatlıkla çocuğunuzu okula gönderebilirsiniz. Bu noktada ebeveyn olarak ilk aklınıza gelen kendi iPhone’unuzu kullanma fikrini unutun! Keza,  şu anda herhangi biri tarafından kullanılmayan bir telefon numarası olan bir iPhone’a ihtiyacınız var.

Peki çocuklara akıllı telefon vermek yerine akıllı saat vermenin ne gibi avantajları olabilir?

Güvenlik:  Çocuğunuzun konumunu konum paylaşma özelliği sayesinde takip edebilirsiniz. Bu özellik çocukların güvenliği açısından oldukça önemli.

Erişilebilirlik: Kayışla kola bağlı olduğu için çocukların telefon çaldığında başka bir yerdeydim gibi bahanelerinin de önüne geçiyor.

Bağımlılığı önleme: Çocuğunuza 13 yaşın altındayken telefon kullandırmaya başlarsanız muhtemelen zamanının çoğunu telefonuyla geçirecektir. Ancak sadece iPhone’u evde kullanmaya izin verirseniz, telefona ayıracağı süre azalacak, derslerine ve arkadaşlarına daha fazla zaman ayırabilecektir.

TTEC ReCharger™ MiniMax  20.000 mAh Taşınabilir Şarj Aleti / Powerbank: Benim gibi hiç susmayan bir telefonunuz ve sizden cevap bekleyen fazla sayıda insan varsa bu taşınabilir şarj aleti tam da size göre diyebilirim. Keza sadece telefonunuzu şarj etmekle kalmıyor, aynı zamanda tabletinizi de şarj edebiliyorsunuz. 20.000 MAH bu konuda işinizi görüyor ve ihtiyacınızı karşılıyor. Özellikle uzun seyahatlerde oldukça işi yarayan bu powerbank, sizi sürekli şarj yapabileceğiniz uygun bir priz aramaktan da kurtarıyor. Üstelik 2 cihazı aynı anda maksimum perforans ile şarj edebiliyorsunuz. Bu özellik basit ama oldukça önemli.

CELLULAR LINE iPhone X Cam Ekran Koruyucu: Biz çalışan kadınlar adeta bir İsviçre çakısı gibi çok fonksiyonel olmak zorundayız. Her yere yetişmek, her işin üstesinden başarıyla kalkmak gibi önemli sorumlulukları üstleniyoruz. Bu sorumlulukların çoğunu da telefonlarımızla organize ediyoruz. Haliyle telefonlarımız, en büyük yardımcılarımız. Ancak sürekli bir yere koşturma ve yetişme telaşı yüzünden sürekli elimizden telefonları düşürüyor, başımıza olmadık işler açıyoruz. İşte tam bu noktada cam ekran koruyucular imdadımıza yetişiyor. Sizin telefonunuz da benim i gibi aşırı iş yükünden bunalıp, kendini sürekli yerden yere atıyorsa bu ekran koruyuculardan bir adet edinmenizi tavsiye ederim. Üstelik bu tarz ürünler, kırılmanın yanı sıra telefonunuzun ekranı çizilmelere karşı da koruyor.

JBL E45BT BT Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık Beyaz: İtiraf ediyorum! Uzun zamandır kulağında rengarenk kulaklıklarla gezen ve müziğin temposuna ayak uyduran insanları kıskanıyorum. Bu yüzden ben de kendime bir tane edinmeye karar verdim. Kulaklığım hem şık ve zarif olsun, hem de doyasıya müzik keyfi yaşayayım istiyorum. JBL’in ses kalitesini ve tasarımlarını genelde çok beğenirim. Bu yüzden kendime JBL marka, mikrofonlu kulak üstü kulaklıklardan bir tane beğendim. Bu ürünün toplamda 4 farklı seçeneği var. Favorim kırmızı ve beyaz! Diğer taraftan yüksek ses kalitesi ve rahat kafa bandı da benim için önemli bir kriter. Çünkü kafamı baskı altında tutacak, beni sıkacak bir ürün tercih etmiyorum.

Yürürken veya koşarken müzik dinlemeyi seviyorsanız bu kulaklık iyi bir alternatif olabilir. Keza 16 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Üstelik şarj edilebilir bataryası ile de uzun süre müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Cevap bırakın