Kadınlar Günü’nde Ev Süpürecek Erkeklere Süpürge Önerileri

0

Süpürge önerileri

Kadınlar Günü yaklaşıyor. Eşine bir sürpriz yapıp bu özel günde ev süpürecek erkeklere elektrikli süpürge önerileri getireceğim. Elektrik süpürgesi ev ve ofislere hijyen sağlayan her ev ve ofiste bulunması gereken büyük çoğunlukla da kadınların kullandığı bir ev aletidir. Dünya Kadınlar Günü’nde eşinize ya da sevdiğiniz kadına bir sürpriz yaparak ona yeni bir süpürge alın ve o gün evi siz süpürün. Yapacağınız bu hoş jestin olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

Süpürge Önerileri : Nasıl Bir Süpürge Alacağınıza Karar Verin

İlk olarak evde eşinizin veya sizin kullanacağınız elektrik süpürgesinin hangi özelliklere sahip olması gerektiğine karar vermeli ve ihtiyacınıza uygun bir cihaz almalısınız. Almak istediğiniz süpürgenin emiş gücü, kullanım kolaylığı, enerji tasarruf sınıfı, sessiz çalışabilme derecesi, filtre özelliği, markası, modeli, torbalı/torbasız oluşu, dik ya da yatay olması ve elbette bu iş için ayırdığınız bütçe alacağınız süpürgeyi belirleyecek en temel kıstaslardır.

Dik mi Yatay mı?

Elektrikli süpürgeler dik ve yatay modeller olarak ikiye ayrılırlar. Dik modeller kolay kullanıldığı ve az yer kapladığından ötürü daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca dik süpürge modelleri diğer modellere göre fiyat avantajına sahiptirler.

Emiş Gücü Ne Kadar?

Emiş gücü ne kadar yüksek olursa ortamda bulunan tozu çekme miktarı daha fazla olacağından kararınız bu bilgi doğrultusunda olmalıdır.

En Pratik Tercih : El Süpürgesi

Eğer çok pratik ve küçük bir süpürge almayı planlıyorsanız el süpürgesi sizin için iyi bir alternatif olabilir. El süpürgesi modelleri diğer elektrik süpürgelerine göre daha küçük boyuttadır ve daha düşük emiş gücüne sahiptir.

Enerji Verimlilik Sınıfı

Satın alacağınız süpürgenin enerji verimliliği sağlayan kategoride bir ürün olmasına dikkat ederseniz elektrik faturalarında bir rahatlama olacaktır. Tercihiniz mümkünse A+++ olsun. Elbette biraz daha fazla ödeyerek. 

HEPA Filtresi Var mı ?

HEPA (High Efficiency Particulate Air – Yüksek Verimli Zerre Hava) filtreli cihazlar ağırlıklı olarak hastanelerde, astım ve alerjiye karşı önlem amacıyla kullanılmaktadır. Aslında bu cihaz astıma neden oluşturan partiküllerin cihazın içinden dışarı çıkıp havaya karışmasını engellemektedir.

Bu cihazlar kendi içinde tuttukları partikül büyüklüklerine göre çeşitli sınıflandırmalara tabidirler. Yıkanabilir ve yıkanamaz olan modelleri vardır. Yıkanabilir olanları çok daha uzun süre kullanabiliriz.

Torbalı mı Torbasız mı?

Elektrikli süpürge modellerinde karşınıza torbalı ve torbasız modeller çıkacaktır: Bunların bazıları yıkanabilirken bazıları da yıkanamazlar.

Elektrik Süpürgelerinin Sahip Oldukları Başlıklar

Kullanılacak alana ve işe göre elektrik süpürgelerinin her marka ve modelinde farklı başlıkları bulunmaktadır. Üçgen başlıklar, tüy toplayabilen başlıklar, perde ve koltuk temizliği için başlıklar gibi model ile gelen başlıklar çeşitlendirilebilir. Satın alacağınız modelde hangi başlıkların olduğunu mutlaka inceleyin.

Özetle, elektrik süpürgesi satın almak oldukça ciddi bir ön hazırlık ve araştırma yapmayı gerektirir. Eğer bu hazırlığı yapmazsanız hem yapacağınız temizlikler istediğiniz şekilde olmayacağı gibi hem de işinize yaramayan bir çok özelliğe veya parçaya fazladan para verebilirsiniz.

Özellikle MediaMarkt’ta ve www.mediamarkt.com.tr adresinde Arzum, Dyson, Electrolux, Fakir, Philips ve Rowenta benzeri markaları tek bir çatı altında bulabilir ve özelliklerini inceleyerek ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Cevap bırakın