Kablosuz seste Qualcomm’un aptX HD farkı Astell & Kern XB10

0

MG_4862_2048x2048

Qualcomm’un CES 2017’de öne çıkardığı teknolojilerinden aptX HD desteğine sahip Bluetooth DAC Astell & Kern XB10 gerek tasarımı, gerekse teknik özellikleri ile dikkat çekiyor.  İşte detaylar…

Bluetooth teknolojisi sayesinde kablosuz kulaklık ile müzik dinlemek, sesli görüşmeler yapabilmek mümkün. Peki kulaklığınız kabloluyken de Bluetooth deneyimi yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz? İlginç göründüğüne şüphe yok; Astell & Kern XB10 ile bu mümkün. Üstelik kayda sadık kalarak…

Qualcomm’un 24bit ses çözünürlüğünü desteğine sahip aptX HD teknolojisi ile kendi geliştirdiği teknolojileri birlikte harmanlayan Astell & Kern XB10, son derece yetenekli bir cihaz. Herhangi bir kablolu kulaklığın XB10’a takılması, cihazın ise akıllı telefon veya tabletle Bluetooth üzerinden eşleştirilmesinin ardından ses deneyiminin yeni bir boyut yaşamak mümkün. Altı çizilmesi gereken detaylar ise ses kalitesinin kayıpsız şekilde deneyimlenmesi ve Bluetooth kapsama alanı dahilinde kablolu kulaklığın tıpkı kablosuz kulaklık gibi kullanımı.

MG_5235_2048x2048

Astell & Kern XB10, 24bit/192kHz’e kadar destekleyen yüksek kaliteli ses sağlayan Hi-Fi DAC ((Dijitalden Analoğa dönüştürücü) özelliğine sahip. Dijital medya oynatıcıdaki (örneğin akıllı telefon) dijital veriyi analog sinyale dönüştürebiliyor. Toplam harmonik bozulma ve sinyal – gürültü oranı iyileştirmesi de sunan XB10, Android işletim sistemi için SBC, aptX ve aptX HD kodeklerini, iOS cihazlar için ise AAC kodeği desteği sunuyor.

Öte yandan tanınmış ses teknolojileri şirketinin cihazı çağrı alındığında mikrofonsuz kulaklık kullanımında dahi görüşme gerçekleştirebilmeye olanak tanıyor.

Cevap bırakın