Havadan kablosuz şarj dönemi yakında başlayabilir

0

Federal İletişim Kurulu (FCC) tarafından onaylanan yeni teknoloji, kablosuz şarj teknolojisinde önemli bir devrim yaratabilir. Yeni teknolojinin kullanıcıların hayatına girmesiyle birlikte kablosuz şarjlarda pedlere ihtiyaç duyulmayacak.

Havadan kablosuz şarj dönemi başlıyor!

Federal İletişim Kurulu tarafından onaylanan yeni teknoloji, kablosuz şarjı radyo ışınımları ile gerçekleştirmeye dayalı bir sistem içeriyor. Yani kablosuz şarjların havadan herhangi bir araca ihtiyaç duymadan yapılabileceğini söyleyebiliriz. Bu da tamamen kablosuz bir şarj imkanını beraberinde getirmekte.

Şu an kullanılmakta olan kablosuz şarj teknolojilerinde akıllı telefon, kablosuz kulaklık veya akıllı saat gibi kablosuz şarja destek sunan ürünler bir pedin üzerine yerleştiriliyor. Kablosuz şarj olmasına karşın bir temas gerektirmesi bazı kullanıcılar için dezavantaj gibi gözükse de, yeni onayla birlikte bu teknolojide bir devrim yaşanabileceğini söyleyebiliriz.

Ossia adlı bu teknoloji şirketinin uzun süredir üzerinde çalıştığı teknoloji, radyo ışınımları ile tam kablosuz şarja imkan sunuyor. Bunu yaparken 2.4 GHz radyo frekansları kullanılıyor ve güç aktarımı da bu şekilde gerçekleştiriliyor.

Cevap bırakın