Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımKablosuz Sabit Disk: WD My Passport Wireless

  Kablosuz Sabit Disk: WD My Passport Wireless

  1 TByte bilgiyi depolayabiliyor ve bu bilgiye ulaşmak için bilgisayara ihtiyaç duymuyor. Western Digital My Passport Wireless inceleme altında.

  Akıllı telefonunuzun ve Tabletinizin kapasitesi doldu. Birçok veri yüklediniz ve bu verileri kaybetmek istemiyorsunuz. İster resim olsun isterse de video veya müzikler. Artık hiçbirini silmeniz gerekmiyor. Western Digital’ın bu tür kullanıcılar için oluşturduğu çözüm sayesinde hem ekstra bir kapasiteye sahip olacaksınız hem de verilerinize anında ulaşabileceksiniz. Nasıl mı?

  Western Digital My Passport Wireless, akıllı telefon ve Tablet ürünleri için geliştirilen kablosuz iletişim standardını üzerinde barındıran yeni nesil sabit disk ürünü ile. Görünürde harici bir sabit disk’e benzeyen My Passport Wireless, üzerinde bulunan WLAN modülü sayesinde, sekiz cihazın aynı anda bağlanıp dosya paylaşmasını sağlıyor. Kişisel bir Cloud ürünü olan My Passport Wireless, elbette USB 3.0 bağlantısını da destekliyor.

  wd1

  Ürünün en önemli avantajlarından biri MIMO teknolojisini desteklemesi. Bunun anlamı, dört kullanıcının bu ürüne bağlanıp, altı saat boyunca aynı anda HD filmleri (Stream) izleyebilmeleri.

  Üzerinde bulunan WPS düğmesi sayesinde kablosuz ağlara anında dahil olabilen Western Digital My Passport Wireless, üzerinde bulunan ikili LED takımı sayesinde bağlantı durumunu ve pil seviyesini kontrol etmenizi sağlıyor. Aynı zamanda bir SD kart okuyucusuna sahip olan My Passport Wireless, burada yer alan verileri de kablosuz ortamda aktarabiliyor.

  Kullanımı Oldukça Kolay

  Ürünün kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Western Digital My Passport Wireless‘i akıllı telefon veya Tablet ile kurmak isteyen kullanıcılar Android ve iOS ‘da bulunan My Passport App uygulamasını yüklemeleri gerekiyor. Bilgisayarlı kurulumda tek şart, WiFi teknolojisinin kullanılıyor olması.

  wd4

  Western Digital My Passport Wireless’in adaptörünü takın ve cihazı açın. Cep telefonunuzdaki uygulamayı çalıştırın ve buradaki adımları takip edin. Bilgisayar ile kurulıum yapacak olan kullanıcılar tarayıcılarında http://mypassport adresini yazmaları yeterli. MAC kullanıcıları tarayıcılarında http://mypassport.local yazmaları gerekiyor. Sonraki adımlar oldukça basit. Verilerinizi korumak için bir şifre girdikten sonra cihazı kablosuz ağınıza dahil edebiliyorsunuz. Burada istediğiniz kablosuz ağları seçebiliyorsunuz. Elbette bu cihazı herhangi bir kablosuz ağa bağlamak zorunda değilsiniz. Kendi ağınızı yaratıp, kişisel bulut teknolojisine sahip olmak da mümkün.

  wd3

  Western Digital My Passport Wireless’ın arayüzü sayesinde pilin durumu ve sabit diskin doluluk oranı hakkında bilgilere anında ulaşabiliyorsunuz. Bu alanda cihazı güncel sürümlere yükseltmeniz de mümkün. Bununla birlikte Dropbox, OneDrive ve Google Drive servislerine de erişmek mümkün.

  İç Dünyasını Keşfedin

  Western Digital My Passport Wireless, 2.5 inç’lik, 5400 rpm döngü hızı ile çalışan ve 1 TByte kapasiteli bir WD (SATA 300) diski içeriyor. 2 TByte kapasiteli modelde S-ATA 600 teknolojisini destekleyen bir disk bulunuyor. 175 x 172 x 58 mm boyutunda olan bu ürün sadece 270 gr (2 TByte modeli 350 gr) ağırlığında.

  wd2

  Ürünün önemli bir artısı DLNA teknolojisini de desteklemesi. Bunun anlamı DLNA sertifikalı bir televizyonda multimedya verilerinin kablosuz ortamda sorunsuzca aktarılması.

  Yaptığımız denemelerde, Western Digital My Passport Wireless’ın üzerinde bulunan resim ve videoları televizyona sorunsuzca aktarmayı başardık. Bununla birlikte telefonumuzda bulunan bir video dosyasını cihaza aktarıp, ardından bu dosyayı hızlı bir şekilde Stream ettik.

  Western Digital My Passport Wireless hem adaptör hem de pil ile çalışabilmesi önemli bir artı. Stand By süresi 20 saat olan Western Digital My Passport Wireless’ın pil durumunu üzerinde bulunan LED ışığı ile takip etmek mümkün. LED ışığı mavi yandığında %75, yeşil yandığında %50 ve turuncu yandığında %15’lik bir pil olduğunu gösteriyor. LED ışığı kırmızı yandığında pilin bitmek üzere olduğu hemen anlaşılıyor.

  Harici depolama ürünleriyle ilgileniyorsanız buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN