Kablosuz modem veya router satın almak isteyenler için ürün önerileri

0

Uzaktan eğitim ve evden çalışmanın arttığı pandemi döneminde internet bağlantısının hızı daha önemli hâle geldi. Evinize gelen internet bağlantısının hızı büyük önem taşısa da, sahip olduğunuz kablosuz modem veya router’ın özellikleri de verimli bir internet bağlantısında rol oynuyor. Bu rehber niteliğindeki yazımızda, satın alabileceğiniz çeşitli kablosuz modem ve router modellerini sıralıyoruz.

TP-LINK TD-W9970 300Mbps Kablosuz N USB VDSL2 Modem Router

TP-Link TD-W9970, VDSL ve ADSL bağlantıları için kullanılabilen bir kablosuz modem ve router cihazı. 2.4 GHz tek bantlı bu ürün, 802.11n desteğiyle 300 megabit saniyeye kadar veri iletim hızı sunabiliyor. Yatay biçimde kullanılan cihaz, tabanındaki yuvalar yardımıyla yüksek bir yere de sabitlenebilir. İki adet döndürülebilir anteni, sinyal akışını düzenlemeyi sağlıyor. Arkasında ise 4 adet Ethernet portu bulunuyor. USB 2.0 portu harici disk, yazıcı ve benzeri cihazları bağlamanıza yardımcı olacaktır. Ön tarafta Wi-Fi durumunu da görmeyi sağlayan çeşitli lambalar mevcut. Web tabanlı yazılım güncelleme, port yönlendirme, ebeveyn kontrolleri, VPN ve bunun gibi gelişmiş özellikleri de var.

TP-LINK TD-W9970 300Mbps Kablosuz N USB VDSL2 Modem Router ürününü mediamarkt.com.tr’den satın alın

ZYXEL VMG3312-T20A Wireless N VDSL2 4-port 300 Mbps Kablosuz Modem

Zyxel VMG3312-T20A 300 megabit saniye maksimum veri iletim hızı sunan, 2.4 GHz frekans bandında çalışan, 802.11n Wi-Fi desteğine sahip bir kablosuz modem. Özellikle evinde, bütçesini zorlamadan iyi bir Wi-Fi performansı elde etmek isteyenler için yeterli özellikler içeriyor. DSL bağlantısının yanı sıra fiber internet bağlantısını da destekleyen bu ürünün arkasında dört tane port bulunuyor. Böylelikle kablolu bağlantı içinde fazlasıyla elverişli. Çift anteniyle iyi bir kapsama sunuyor. USB portu sayesinde de harici disk veya yazıcı gibi cihazları bağlayabilirsiniz. Dik biçimde durması da cihaza ayrı bir hava katıyor.

ZYXEL VMG3312-T20A Wireless N VDSL2 4-port 300 Mbps Kablosuz Modem ürününü mediamarkt.com.tr’den satın alın

TP-LINK VR300 AC1200 Wireless VDSL/ADSL Modem Router

TP-Link VR300, 1200 megabit saniyeye kadar veri iletim hızı sunan, yüksek performanslı bir kablosuz modem ve yönlendirici cihazı. 2.4 GHz ve 5 GHz ile çift bant desteği sağlıyor. ADSL veya VDSL bağlantılarını destekleyen bu cihazı, aynı zamanda fiber internet modem cihazınızın yerine koyabilir veya onun yanına bağlayabilirsiniz. Böylelikle kablosuz ağ performansını yükseltebilirsiniz. Dört adet harici anteni sayesinde daha uzak mesafelerde bile hızlı erişim sağlayabiliyor. Büyük bir evde veya ofiste tek başına yüksek bir kapsama elde edebilirsiniz. Ebeveyn kontrolü, konuk ağı, güvenlik duvarı gibi gelişmiş özellikleri de mevcut. iOS veya Android uygulamasıyla kısa sürede kurabilir veya Ebeveyn Kontrolü, Erişim Kontrolü ve benzeri ayarları yönetebilirsiniz. Otomatik yazılım güncellemeleri de mevcut.

TP-LINK VR300 AC1200 Wireless VDSL/ADSL Modem Router ürününü mediamarkt.com.tr’den satın alın

ASUS DSL-AC750 Dual-Band AC750 3 Antenli Modem

Asus’un en çok ilgi gören modellerinden olan DSL-AC750, sahip olduğu DSL veya Ethernet WAN bağlantıları sayesinde ADSL, VDSL veya Fiber İnternet için elverişli hâle geliyor. Asus’un AiRadar teknolojisiyle donatılan bu cihaz, ince ayar özellikleri sayesinde kablosuz bağlantıları akıllı bir şekilde geliştirerek kapsama alanını genişletiyor. Üç anteni de kapsama alanının verimini büyük oranda artırıyor. Sahip olduğu ASUSWRT arayüzü sayesinde ağ uygulamalarının kurulumunu, izlenmesini ve kontrolünü kolaylıkla yapabilirsiniz. Asus, bu cihazın 30 saniye gibi kısa bir ürede kurulabildiğini belirtiyor. Asus’un Misafir Ağı teknolojisi de, izinsiz ağ girişlerinin önlenmesini, her bir misafir için ayrı parola oluşturulmasını sağlıyor.

ASUS DSL-AC750 Dual-Band AC750 3 Antenli Modem ürününü mediamarkt.com.tr’den satın alın

ZYXEL MULTY U AC2100 Ev Wifi Sistemi

İki katlı apartman dairesi veya villa gibi bir konutta oturuyorsanız ya da büyük bir iş yeriniz varsa, o hâlde en sağlıklısı mesh, yani örgü tipinde bir kablosuz ağ kurmaktır. Zyxel MULTY U, buna imkan veren modüler bir yöntem. Üç bant desteği var. Özel 5 GHz bağlantısı boğumlar arasında AC2100 hızı sunuyor. Kalan 2.4 GHz ve 5 GHz bantlarıyla da Wi-Fi yayını yapılıyor. Ürün tekli veya ikili paketlerde satılıyor. İkili bir paket alıp daha sonra tekli paketle kapsamı genişletebilirsiniz. Arkasında kablo bağlantısı için Ethernet portu da mevcut. MULTY U birimlerini düzgün biçimde konumlandırarak her alanı kapsayan ve yüksek hızlı veri iletimi sağlayan bir kablosuz ağ kurabilirsiniz. Multy uygulaması ile kurulumu ve yönetimi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Üstündeki LED ışığı ise sistem durumunu görmeyi sağlar. 370 metrekareye kadar kapsama ve 128 cihaza kadar taşıma sunabilir. Üstelik sisteme uzaktan erişim imkanı da bulunuyor.

ZYXEL MULTY U AC2100 Ev Wifi Sistemi ürününü mediamarkt.com.tr’den satın alın

TP-LINK Archer VR2800 AC2800 Wi-Fi VDSL/ADSL Modem Router

TP-Link Archer VR2800 yüksek hızlı veri bağlantısı sunan bir VDSL/  modem router cihazıdır. VDSL2, ADSL2+, ADSL 2 ve ADSL ile uyumludur. 5GHz bandında 2000 megabit saniyenin üstünde veri iletim hızını desteklerken 2.4 GHz bandında 600 megabit saniyeye çıkabilir. 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci ve iki adet yardımcı işlemciyle yüksek performans sunuyor. 802.11ac Wave 2 desteği ve standart AC routerlara göre 4 kat daha hızlı bağlantı sağlayan MU-MIMO teknolojisi de mevcuttur. Dört adet Gigabit Ethernet bağlantı noktası oyun konsolu, masaüstü, IPTV için yüksek hızda bağlantı sunmaya yardımcı oluyor. İki adet USB 3.0 bağlantı noktası sabit disk bağlamanıza izin veriyor. Bu ve diğer hızlı bağlantı özellikleri Archer VR2800 ile ağınızda hızlıca ve kolayca dosya, müzik, fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayacaktır. TP-Link’in Tether uygulamasıyla iOS veya Android cihazından kolaylıkla kurulabiliyor. Sonrasında da yine aynı uygulama üzerinden ebeveyn kontrolü, misafir ağı oluşturma, engelli listesi belirleme gibi kontrol ve yönetim işlemleri yapılabiliyor.

TP-LINK Archer VR2800 AC2800 Wi-Fi VDSL/ADSL Modem Router ürününü mediamarkt.com.tr’den satın alın

Cevap bırakın