Kablosuz kulaklık pazarı hızla büyüyor!

0

Kablosuz kulaklık modellerine olan ilgi, son zamanlarda hızlı bir artış gösteriyor. Bu pazardan pay almak isteyen şirketler de yeni ürünlerinin geliştirilmesi için önemli yatırımlar yapıyor. Yabancı araştırma şirketi Counter Point Research, son yaptığı araştırmayla birlikte kablosuz kulaklıklara yönelik ilginin ileride de artacağını açıkladı.

Kablosuz kulaklık satışları hızla artacak!

Araştırma şirketi Counter Point Research, geçtiğimiz günlerde kablosuz kulaklık endüstrisinin geleceği hakkında yeni bir rapor yayınladı. Şirket yayınladığı raporunda, kablosuz kulaklık pazarının 2020 yılında 129 milyon birime ulaşmasını beklediğini belirtti.

kablosuz kulaklık

Kablosuz kulaklık ürünleri içerisinde en çok tercih edilen üç marka sırasıyla Apple, Sony ve Samsung iken, Apple’ın pazar payının yüzde 75 civarlarında olduğu tahmin ediliyor. Bose, Jabra ve Huawei gibi markaların da yavaşça oyuna dahil olmaya başladığı yeni pazara, Google’ın da girmesi bekleniyor.

Tam kablosuz kulaklıklar için 2021 yılında küresel hacmin 27 milyar dolara yükselmesi tahmin ediliyor. Bununla birlikte kablosuz kulaklıklara tanımlanacak yeni özelliklerle birlikte, bu pazarın daha hızlı bir yükselişe geçmesi bekleniyor. Bu özellikler arasında sağlık takibi, tam zamanlı çeviri gibi bazı önemli işlevler bulunuyor.

Cevap bırakın