Kablosuz kulaklık modelleri nasıl seçilir?

0

Kulaklıklar, hayatımızın değişmezlerinden biri oldu. Çoğumuz işe giderken ve dönerken, yolda geçirdiğimiz zamanı, kulaklarımız ile değerlendiriyoruz. Hem müzik dinleyerek hem de dizi veya film izleyerek, yolda geçen zamanın daha keyifli olmasını sağlıyoruz. Peki, kablosuz kulaklık modelleri hangi gruplardan oluşuyor. Hangi ihtiyaçlara göre tercih edilmeli? Kablosuz kulaklık modelleri nasıl seçilir?

Kablosuz kulaklık modelleri nasıl seçilir?

Kablosuz kulaklıklar, farklı kullanım amaçları için kullanılabiliyor. Telefon görüşmeleri, müzik dinlemek ve spor aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Özellikle de, Apple’ın AirPods’u ve Samsung’un Gear IconX’i gibi kulaklıklar, gündelik hayatınızın kendisi küçük ama becerileri bir o kadar büyük yardımcıları olmaya aday. Yüksek kaliteli telefonlar görüşme özellikleri, şarj destekli taşıma kutuları ile uzun kullanım süresi sunabilmeleri ile vazgeçilmez olmaya adaylar.

Üstelik, üzerinde yer alan sensörler sayesinde, spor ve sağlık aktivitelerinde de sizlere yardımcı olabilecek bu kulaklıklar, müzik dinlerken de hafif tasarımları sayesinde size çok keyif verecek. İhtiyacınız biraz daha fazlası ise, kulaklık tercihinde biraz daha büyük modellere geçebilirsiniz.

Bluetooth destekli kablosuz kulaklıklar, farklı tasarımları ile koşu yapanlar için de ideal bir spor arkadaşı olmakta. Tasarımları sayesinde, kulak etrafını tamamen saran ve koşu yaparken bile asla düşmeyecek. Bu da, en sevdiğiniz şarkıları dinlerken müzik keyfini de kesintisiz yaşamanıza yardımcı olacak.

Bu tür kulaklıklar, adım sayar özellikleri, kalori ve mesafe ölçümü, nabız takibi gibi yetenekleri ile yaptığınız sporu da kayıt altına alabilecek. Akıllı telefonlardaki uygulamalar sayesinde de tüm verileri telefona aktarabilecek.

Yüksek ses ve yüksek bass arayanlar için çıtayı yükseltme zamanı!

Müzik tutkunları için yüksek ses ve bass kalitesi olmazsa olmaz. Dünyaca ünlü markalar, yüksek ses ve müzik deneyimi için, hem tasarımı ile şov yapan hem de teknik özellikleri ie kullanıcıları kendisine hayran bırakan kulaklıklar üretiyor. Beats, Plantronics, Bose, Sennheiser ve JBL gibi markalar, birbirinden farklı kulaklıklar ile müzik tutkunlarının beğenisini kazanmayı başardı.

Bu kulaklık modelleri, özellikle de aktif gürültü engelleme özellikleri sayesinde, bulunduğunuz ortamdan tamamen izole olmanızı sağlıyor. Bulunduğunuz ortam ne kadar gürültülü olursa olsun, sizin duyacağınız tek şey en sevdiğiniz şarkılar olacak.

Kafa üstü olarak adlandırılan bu kulaklıklar, müzik zevkine ek olarak, moda ve giyim zevkinizin de bir parçası olmaya aday. Farklı renklerle ve görünüşleri ile hem giyim tarzımıza uyum sağlayan kablosuz kulaklıklar, uzun pil ömürleri sayesinde de, günlerce şarj etmeden kullanabileceğiniz bir deneyim sunuyor. Kıyafetlerinizle uyumlu bir kulaklığa sahip olmak istemez misiniz?

NFC bağlantısı sunan üst düzey modeller, destekli telefonlar ile küçücük bir temasla eşleşiyor. Bu da, dünyanın en pratik kullanım senaryosunu sizlere sunuyor.

Söz dinleyen kulaklıklar geldi!

Gelişen teknoloji ile birlikte, kablosuz kulaklıklara sesli asistan desteği de geldi. Apple’ın AirPods modelleri artık Siri ile konuşabilmenizi sağlayacak. Google tarafında da, Google Asistan ile dilediğiniz komutları, sesinizi kullanarak verebileceksiniz. Aramak istediğiniz kişilerin adını söylemeniz yeterli olacak.

Oyuncular burada mı?

Kulaklıklar sadece müzik dinleyenler ve film izleyenler için değil, oyuncular için de vazgeçilmez bir aksesuar. Profesyonel oyunculardan amatör oyunculara kadar çok fazla ürün grubunda modeller var.

Bazı modeller, daha basit ve pratik özellikler sunarken, bazıları da çok daha donanımlı modeller olarak karşımıza çıkıyor. Profesyonel düzeyde oyun oynayanlar, sahip oldukları kulaklıklar ile hem kariyerlerinde ilerleme kaydediyor hem de oynadıkları oyunlarda çok ciddi avantajlar elde edebiliyorlar. Üstelik bunu üst düzey özelliklere sahip kablosuz modeller ile gerçekleştirebilmek de işin en keyifli kısmı.

Dahili mikrofonu, surround ses desteği ve gürültü engelleyici gibi özellikleri ile bu kulaklıklar, bir oyuncunun asla vazgeçemeyeceği ekipmanların başında geliyor.

Kulaklıklar hayatımızın bir parçası oldu

Gündelik hayatın yorucu ve yoğun anlarında, etraftan ve gürültüden kendimizi izole edip, en sevdiğimiz şarkılar ile rahatlamak ve keyifli vakit geçirmek için, kulaklıklar en büyük yardımcılarımız haline geldi.

Büründükleri kablosuz yapıları, farklı tasarım ve teknik özellikleri ile her türlü zevke ve ihtiyaca yanıt veren becerileri de, kablosuz kulaklıkların, yanımızdan hiç bir zaman ayırmayacağımız ekipmanların başında gelmesini sağladı.

Gün içinde işe giderken veya işte dönerken, etrafınıza baktığınızda, kablosuz kulaklık ile gezen çok sayıda insana denk gelebilirsiniz. İşte bu insanlar, hayatın sıkıcı noktalarından uzak durmak adına kulaklıkları ile çok daha güzel vakit geçirebiliyorlar. Sizin de bu insanlardan biri olmamak için hiçbir sebebiniz yok.

Tek yapmanız gereken şey, ihtiyaçlarınızı belirlemek olacak. Dilerseniz, sizlere biraz yardımcı olalım. Gün içinde sürekli olarak telefon görüşmesi yapıyorsanız, telefonunuzdan uzak kalarak bu işi sürdürmek istiyorsanız, arada bir de müzik dinlersem fena olmaz diyorsanız, tamamen kablosuz yapıda veya boyundan asılan kulaklık modellerine bakabilirsiniz.

Spor sizin için olmazsa olmaz, ama bir o kadar müzik tutkunu biriyseniz, kulağa kanca şeklindeki tasarımıyla yerleşen ve en sarsıntılı hareketlerde bile düşmeyecek olan kulaklık modellerini tercih edebilirsiniz. Üstelik, müzik dinlerken, bir diğer yandan da o anki spor faaliyetleriniz kayıt altına alınabilir.

Sizin için müzik ve yüksek kaliteli ses deneyimi birinci öncelik ise, sizleri hemen kafa üstü kulaklıkların bulunduğu tarafa alalım! Birbirinden şık tasarımları ile ilgi odağı olan kafa üstü kulaklıklar, yüksek ses aralıkları ve harika bass deneyimleri ile yanınızdan asla ayrılmayacak. Üstelik uzun pil ömürleri de işin en güzel taraflarından biri.

Gelelim oyunculara! Hayatınız oyundan ibaret mi? Oyun oynamak sizin bir tutku ise, mutlaka bir oyuncu kulaklığı kullanmalısınız. Gerçek bir oyuncu kulaklığı kullanmaya başladığınızda, aldığınız keyfin ve deneyimin çok daha üst seviyelerde olduğunu göreceksiniz!

Cevap bırakın