JRPG türündeki Fantasian Apple Arcade için çıkış yapıyor

0

Fantasian kısa bir süre sonra Apple Arcade için çıkışını gerçekleştirecek. Merak uyandıran yapıma dair ilk bilgilere yakından bakıyoruz…

Final Fantasy oyununun yaratıcısı Hironobu Sakaguchi’nin yeni oyunu olan Fantasian kısa bir süre sonra Apple Arcade için kullanıma sunuluyor. Oyunu incelemeye başladığımız zaman en çok dikkatimizi çeken nokta geliştiren kişilerin başındaki isimlerden biri olan Hironobu Sakaguchi. Sakaguchi, Final Fantasy ile adını sıkça duymuş olduğumuz bir isim. Yeni çıkacak olan Fantasian oyununun müziklerini de yine Final Fanstasy oyununun müziklerini hazırlayan Nobua Uematsu besteliyor.
Yapımın Final Fanstasy ile yakın ilişkisi merakı daha da artırıyor…

Oyun içerisinde 150’den fazla tamamen el yapımı diorama kullanılarak müthiş bir görsellik sunulmuş. 2 Mart’da paylaşılan fragmanı izlediğiniz zaman anlayacağınız gibi daha önce başka bir oyunda görmediğimiz oyunun tamamen kendine ait bir görsel tarza sahip olduğunu anlıyoruz. Ayrıca oyundaki efektler için Godzilla, Attack on Titan ve Ultraman gibi yapımlar üzerinde çalışmış, özel efektler konusunda deneyimli kişilerden destek alındığı kaydediliyor.

Oyunun henüz çıkış tarihi belirli değil ama birkaç ay içerisinde oyunun duyurulması bekleniyor.

Fantasian Apple Arcade’e özel olacak.
Apple Arcade’e ilk ay ücretsiz ve daha sonrasında aylık 34,99 TL ödeyerek erişim mümkün.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın