JRPG Efsanesi Persona Serisi 10 Milyon Satış Rakamını Aştı

0

1996’dan bu yanan yanınlanan seride her bir oyun kendi içinde satış rakamlarına ulaşırken son olarak serinin 20. Yılında yayınlanan Persona 5 oyunu da güzel bir satış rakamına ulaşmıştı.

23 yıldır oyun everlerin hayatına olan ve JRPG oyunları arsında efsane konumuna ulaşan Persona serisi 10 milyon satış rakamını geride bıraktı.

İlk olarak 1996 yılında yayınlanan ve son olarak 2016’da Persona 5 ile gelen seri oyun dünyasındaki diğer rol yapma oyunlarına da büyük bir ilham kaynağı oldu. JRPG oyunları arasında oynayan derin rol yapma öğeleri sunması nedeniyle oyuncuları saatlerce ekran başına kitleyen serinin tüm oyunlarının satış rakamının 10 milyonu geçtiği duyuruldu.

Atlus oyunu Persona 10 milyon satış rakamını aştı

 1996’dan bu yanan yanınlanan seride her bir oyun kendi içinde satış rakamlarına ulaşırken son olarak serinin 20. Yılında yayınlanan Persona 5 oyunu da güzel bir satış rakamına ulaşmıştı. Altus ile Sony arasında anlaşma nedeniyle sadece Sony PlayStation konsollarında yayınlanan Persona serisinin diğer konsallarda da yayınlanması durumunda 10 milyon rakamını daha fazla aşabileceği belirtiliyor.

Öte yandan en son Project Re Fantasy oyunu üzerine çalışan ekibin, serinin yeni oyunu Persona 6 oyununda rol yapma öğelerini oldukça farklı bir şekilde sunulabileceği belirtiliyor. Yeni Persona oyununun sadece PlayStation’a değil mobil platformlara gelebileceğine ilişkin anketler yapılmıştı.

Cevap bırakın