Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelJony Ive, Apple’da Tasarımdan Sorumlu Müdür olarak atandı

  Jony Ive, Apple’da Tasarımdan Sorumlu Müdür olarak atandı

  Sir-Jonathan-Ive-Senior-Vice-President-Industrial-Design-Apple-Inc-845473Apple tasarımlarının baş aktörü, Sir ünvanına sahip Jonathan Paul Ive (Jony Ive), şirkette Tasarımdan Sorumlu Müdür olarak atandı. Ive, daha önce Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

  Apple’ın MacBook, iPod, iPad, iPhone gibi geniş kitleleri peşinden sürükleyen cihazlarının tasarımlarını gerçekleştiren ekibin başındaki isim, endüstriyel tasarım alanında en iyiler arasında yer aldığı gibi sayısız ödülün de sahibi. Apple’da bu görev değişiminin Ive’in tasarıma daha fazla odaklanmasının önünü açacağı belirtiliyor.

  Yeni atama sonrasında ‘Sir’ ünvanlı tasarımcının kendisine bağlı iki de üst düzey yöneticisi olacak. Bu kişiler Alan Dye ve Richard Howart. Bu iki isim, Apple’da kullanıcı ara yüzleri ve endüstriyel tasarım kısımlarının yönetimini üstlenecekler.

  Ipod_5th_Generation_whiteJony Ive’in tasarımlarından biri.

  Jony Ive’den konuya ilişkin bir açıklama da geldi. Yeni pozisyonun tasarıma daha fazla odaklanmasına yardımcı olacağını ve yönetimsel işlerin yükünden de kurtaracağını ifade eden Ive, böylelikle asıl işi olan tasarıma daha fazla zaman ayırabileceğini belirtti. Ive, aynı zamanda Apple’ın ilk CDO’su olarak da görev olacak.

  Apple’ın gelecek nesil tasarımlarında Sir Jonathan Ive’ın daha yoğun şekilde görev alacak olmasının sonuçlarının yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN