Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
    Dijital KültürJaponya’daki robot resepsiyonistler ile tanışın

    Japonya’daki robot resepsiyonistler ile tanışın

    Ekran_Resmi_2015-07-20_15_01_51

    Dünyanın hemen her yerindeki otellerde, sizleri güler yüzlü ve yardım sever resepsiyonistlerle karşılamanın önemi yadsınamaz bir gerçek. Otellerdeki pozitif enerjileri ile müşterilerin bir sorunla karşılaştığı durumlarda çözüm getirmesi, istekleri hızlıca karşılaması beklenen resepsiyonistler, bazı durumlarda ise misafirlerini hayal kırıklığına uğratabiliyorlar.

    En nihayetinde bazıları verimli ve canayakın olabileceği gibi bazıları ise kaba olabiliyorlar. Japonya’da ise Nagasaki şehrindeki bir otel, resepsiyonistlerle ilgili konuları şansa bırakmamayı tercih robotları devreye sokuyor. Otelde sizi robotlar karşılıyor…

    Üç adet robot resepsiyonistin karşılama kısmında yer aldığı otelde tuhaf ama bir yandan da renkli bir ilk intiba misafirlerini bekliyor. Dinozor, mini robot ve kadın formunda robottan oluşan üçlü, misafirlere bilgi aktarıyor. Kadın robotun nispeten normal bir görünümle sizi karşıladığını söyleyebilmek mümkün, ancak T-Rex şeklindeki robot dinozor, kimi ziyaretçiler için ürkütücü olabilir. Mini robot ise çocuklar için eğlenceli bir resepsiyon deneyimi anlamına gelebilir.

    Sırf bu resepsiyonistleri görmek için bile otele ziyaretçilerin gelebileceği kaydedilirken en nihayetinde temel işlemlerin robotik teknoloji ile hızlıca gerçekleştirildiği bu ilginç otel, teknolojinin nimetlerinden yüksek seviyelerde yararlanıyor.

    “Yenilikçi olmak istedik”

    Otelde çalışan Hideo Sawada, yenilikçi olmak ve artan otel fiyatları ile ilgili olarak da bir şeyler yapmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz bir tatil arayanlar için gerçekten ‘eşsiz’ olması muhtemel bir deneyim vaat eden bu yenilikçi oteledeki robotlarla ilgili görüntülere haberin devamında yer alan videoya tıklayarak göz atabilirsiniz. İyi seyirler.

    Haberler

    BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN