Japonya’da 5.3mm kalınlığa sahip telefon üretildi

0

Telefon ekranlarının iyiden iyiye büyümeye başladığı günümüzde kalınlık noktasında dikkat çekici bir gelişme yaşandı…

Japonya merkezli teknoloji şirketi NTT Docomo, dünyanın en ince telefonlarından birini üretti. Kartvizitlere büyük önem veren Japonlar için ‘kartvizite yakışan telefon’ üretilmesi prensibiyle hareket eden mühendislerin meydana getirdiği NTT Docomo modelinin adı KY-O1L. c’nın ürettiği modelin, Kasım ayı itibarıyla satışa sunulacağı belirtiliyor.

Kalınlığının yanı sıra hafifliğiyle de çarpıcı olan telefon adeta mobilitede sınırları zorluyor. 5.3mm’lik kalınlığının yanında sadece 47 gramlık ağırlığa sahip olduğunu vurgulayalım. Elbette bu denli minimalist bir cihazın teknik detaylarıyla ilgili beklentilerin fazla yüksek olmaması gerek; 2.8 inçlik monokrom (siyah-beyaz) ekranla geliyor, 380 mAh pil kapasitesine sahip ve belki de en önemli özelliği olarak LTE desteği sunuyor.

Tek kamerası bulunan cihazda mobil internet üzerinden internette gezinebilme özelliği de mevcut. Uygulama mağazası ise yok.

İnternette acil bir şekilde çeşitli konulardaki bilgilere (örneğin metro sefer saatleri, gidilmek istenen bir restorana dair ayrıntılar, vb.) erişmek isteyen kullanıcılar için yeterli olacağına şüphe yok.

Fiyatı?

Oldukça kısıtlı özellikler sunan modelin, aynı zamanda teknolojiden bir nebze olsun kopmak isteyenler ve ileri yaşlı kimseler için ideal alternatif olabileceği kaydediliyor.

Bu arada açıklanan fiyatının 32 bin Japon yeni yani yaklaşık 1600 TL olduğunu da belirtebiliriz.

Cevap bırakın