Japan Display 18/9 en-boy oranına sahip 6 inç ekranını duyurdu

0

Sonraki Sony Xperia amiral gemisi akıllı telefonunun ekranına dair ilk resmi işaretler…

Dünyanın en önemli ekran üreticilerinden biri olan Japan Display (JDI), 18/9 en-boy oranına sahip yeni 6 inç ekranları için seri üretime başlandığı bilgisini kamuoyuyla paylaştı. Söz konusu ekranın alt çerçevenin, diğer üç taraf kadar ince olmasına olanak tanıyan tasarımsal özelliğe sahip olacağı ve yüksek yoğunluklu kablolamaya izin vereceği kaydedildi.

LCD teknolojisiyle gelen ekran, daha derin ve iyi siyah renk sunumu sağlayacak. Ayrıca ıslak parmaklarla çok daha kolay bir kullanım vaat edecek.

6 inç ekranlı yeni Sony Xperia modeli yolda olabilir…

Sony, mobil cihazlarında genellikle JDI tarafından üretilen ekranları kullanıyor. Söz konusu ekranın sonraki üst segment Xperia cihazının ekranı olabileceği konuşuluyor. Böylelikle sonraki amiral gemisi maiyetindeki yüksek segmentli Xperia akıllı telefonunun 6 inç ekrana sahip olacağını görmek sürpriz olmayacak.

Yeni trend: 18/9

Diğer yandan daha önce sıklıkla tercih edilen 16/9 en-boy oranının iyiden iyiye yerini 18/9’a bıraktığı görülüyor. Bu ekran oranının video izleme deneyimini daha iyi hale getirdiği biliniyor. Çünkü üstte ve altta bulunan siyah kenarlıkların boyutları, bu yapıda daha az yer kaplayacak şekilde oluşturuluyor. Bu da mobil cihaz üzerinden multimedya izlemeyi daha iyi hale getiriyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın