Jabra Halo Smart : Bluetooth kulaklık evrim geçirdi

0

Jabra, Halo Smart ile kullanıcılara farklı bir Bluetooth kulaklık deneyimi sunmayı hedefliyor. Ergonomisi ve tasarımı ile meraklı gözleri üzerine çeken kablosuz Halo Smart inceleme altında.

Jabra, Halo Smart adı altında yeni Bluetooth kulaklığını piyasaya sürdü. Siyah, mavi ve kırmızı renklerde satışta olan bu kulak içi kulaklıklar ilk olarak tasarımı ve ergonomisi ile ilgi çekiyor.

Abartılmış bir tasarım yerine sade ama şık bir tasarım çizgisini tercih eden Jabra, bu sayede çok daha geniş bir kullanıcı kitlesini hedef alıyor. Bu esasında beğendiğimiz bir özellik. Çünkü bu ürün, ister iş çevreleri isterseniz de normal kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

44

Zaten ürünü elinize aldığınızda bu hemen belli oluyor. Jabra, bu üründe sade tasarımı ve kullanılabilirliği çok iyi sentezledi. Jabra,  Halo Smart kulaklığında çok fazla kafa yorduğu, ürünü kullandığınızda hemen belli oluyor. Öyle ki, kullanıcıların rahatlığı ve zengin deneyimi için  neredeyse her şeyi düşünmüş. Bununla birlikte ürünün işçiliği ve malzeme kalitesi kullanım ömrünü önemli derecede arttırıyor. Halo Smart, üst seviye ve pahalı olan Bluetooth kulaklıklarla rahatlıkla yarışabiliyor.

22

Ergonomi

Kulak içi yani In Ear kulaklıkların rahat taşınabilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor. Bizim beğendiğimiz bir özellik ise iki kulaklığı birleştiren ense bağlantı sistemi. Bu bağlantı hem yumuşak hem de sert olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Kulaklık bağlantısı ucu yumuşak ve kulağa tam oturması için tasarlandı. Ense bölümü ise sert ve bir o kadar da esnek. Bu bölüm sayesinde, 38 gr ağırlığında olan bu kulaklık sistemi enseyi tam sarıyor ve kullanıcıya herhangi bir rahatsızlık vermiyor.

Halo Smart’ın diğer bir avantajı, earGel olarak adlandırılan kauçuk kulaklık tıkacısı. Kulaklığın kulağın içine sağlam oturmasını sağlayan bu kulaklık tıkacı, kulak içini tam sarıyor ve rahat bir kullanım sunuyor. Yaptığımız denemelerde Jabra Halo Smart’ın bize herhangi bir rahatsızlık vermediğini uzun bir kullanımda bile rahat ettiğimizi gözlemledik.

33

Kullanım

Jabra Halo Smart’ı açtığınızda çeşitli ses sinyalleri ve sesli anlatım ile yönlendiriliyorsunuz. Bir telefon ile nasıl bağlanabileceğini, pil ve bağlantı durumu hakkında sesli mesajlar alabiliyorsunuz. Üründe beğendiğimiz bir özellik, Siri ve Google Now entegrasyonuna bir düğme ile anında ulaşabilmeniz. Gelen çağrıları tek bir tuşa basarak yanıtlayabiliyorsunuz. Ürünün ses kalitesi ise şaşırtıcı derecede başarılı. Ayrıca, 17 saatlik bir konuşma süresi sunan Jabra Halo Smart, tüm gün boyunca şarj olmadan kullanılabiliyor. İşin güzel tarafı ise çağrı geldiğinde ense bağlantısının titreşebilmesi.  22 günlük bir Stand By süresine ulaşabilen Jabra Halo Smart, kulağınızda takılı olmazsa bile, size gelen çağrıları kaçırmanıza izin vermiyor.

66

Jabra Halo Smart müzik sevenleri de düşündü. Sahip olduğu müzik yönetimi sayesinde müziklerinizi rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. 15 saat kesintisiz müzik dinlemenizi sağlayan bu kulaklık, Bluetooth 4.1 teknolojisi sayesinde evin içinde 10 metrelik bir çapın içinde rahatlıkla dolaşmanızı sağlıyor.  Bu esasında çok iyi bir değer. Çünkü benzer kulak içi Bluetooth kulaklıklar bu tür değerlere ulaşamıyorlar. Yaptığımız testlerde alt katta bile müzik dinleyebildiğimizi söylemeliyiz.

11

 Ses kalitesi

Jabra Halo Smart, ergonomik tasarımın yanı sıra ses kalitesi ile de puan topluyor. Sahip olduğu 10 mm’lik sürücüler çok başarılı bir ses kalitesine ulaşıyor. Yaptığımız testlerde tizlerde ve bass’larda herhangi bir zayıflık duymadık. Bu ürün ile müzik dinlemek gerçekten çok zevkli olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Benzer ürünlerle kıyasla, Jabra Halo Smart’ın özellikle ses kalitesinde çok önde olduğu bir gerçek.

Özetle söylemek gerekiyorsa, Jabra Halo Smart çok başarılı bir Bluetooth kulaklık. Başarılı bir ergonominin yanı sıra, işçiliği, malzeme kalitesi ve ses kalitesi kullanıcıya önemli artılar sunuyor. Kablosuz ortamda telefon görüşmesi yapmak isteyen ve müzik zevkinden de feragat etmek istemeyen kullanıcılar Jabra Halo Smart’a yakından bakmalarını tavsiye ederiz.

Cevap bırakın