Jabra Elite 65t : Minimal tasarım yüksek ses kalitesi

0

Jabra Elite 65t için hem en iyi müzik hem de en iyi arama deneyimi için üretildiğini belirterek, bunların sonucunda da en özgür kullanım için hazır hale getirildiğini belirtiyor. Kablo yok, kafa bandı yok, minimal kulaklıklar ve başarılı bir ses kalitesi var.

Jabra Elite 65t Bluetooth kulaklığın kutusunu açtığımızda, kulaklıkları, hem taşıyıp hem de aynı zamanda şarj edebileceğimiz mini kutusunu, farklı boyutlarda kulaklık başlıklarını ve şarj için microUSB kablosunu görüyoruz.

Kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak, ilk etapta ürün gözünüze büyük gelebilir. Bu büyüklükte bir kulaklık, kablosuz olarak, hele de hareket halindeyken kulakta nasıl durur diye merak edebilirsiniz.

Bizim de ilk düşündüklerimiz bunlar olmuştu ve endişelerimizin büyük ölçüde yersiz olduğunu gördük. İkisi yaklaşık 12 buçuk gram ağırlıkta. Şarj ve taşıma kutusu ise 67 gram ağırlığında bir Bluetooth kulaklık seti ile karşılaşıyorsunuz. Kulaklıklara yakından baktığınızda ise, üzerlerinde kontrol tuşları ile birlikte 4’lü bir mikrofon seti yer alıyor. Bunun anlamı ister arama yapın, ister müzik dinleyin ya da sesli asistanlara komutlar verin. Jabra Elite 65t tüm bunların üstesinden rahatlıkla gelebiliyor.

 Kurulum

Öncelikle kulaklıklarımızı kutusuna yerleştirip kabloyu bağlıyor ve şarj ediyorsunuz. 2 saatte tamamen şarj olabilen kulaklıklar, 5 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Tabii pilin yer aldığı kutuya yerleştirerek tekrar şarj edebiliyorsunuz ve kutudaki güçle birlikte toplamda 15 saate kadar bir kullanım mümkün oluyor. Evden ya da ofisinizden kısa sürede çıkmanız gerekiyor ve piliniz az olduğu durumlarda ise , kulaklıkları 20 dakika şarj ederek yaklaşık 1 buçuk saat boyunca bir kullanım sunması da önemli bir avantaj.

Elbette bu özelliği denemek istedik. Jabra Elite 65t önce ofiste, çalışırken ve sabit bir işle denedik. Kulaklarda konumlandırılması rahat ve güçlü bir tutuş hissi vermesi hoşumuza gitti. Ama bundan da güzeli ise Android ve iOS işletim sistemli telefonunuz için Jabra’nın Sound+ uygulamasını indirdiğinizde,  pek çok efekt ve ince ayar üzerine düzenlemeler yapabilmeniz.

Ses kalitesi çok başarılı

Jabra Elite 65t’nin Bass’ları ve tizleri çok temiz. Uzun süreli kullanımda da kulakta bir rahatsızlık oluşturmuyor. En yüksek ses seviyesindeyken dışarıya çok az sızdırma yapabiliyor. Asıl merak ettiğimiz ise dış mekân kullanımıydı. Zira hareket halindeyken kulaklıkların kulakta nasıl duracağını merak ediyorduk. Ufak ve kablosuz olduklarını göz önüne alırsak, örneğin yolda bir tanesini düşürüp kaybetmeyi istemeyiz, değil mi…

Jabra Elite 65t, dış mekân kullanımlarında da çok iyi. Hareket halindeyken, hafif yürüyüşlerde, koşularda, hatta spor yaparken bile kulaklarınızda güçlü şekilde konumlarını koruyabiliyorlar. Bu da sesin tamamen kulaklarınızla buluşmasını sağlarken, “Acaba şimdi kulağımdan düşer mi” endişelerini de azaltıyor. Azaltıyor diyoruk, çünkü daha evvel bu tip bir ürün kullanmadıysanız, bu hissi aşabilmek için biraz vakit geçirmeniz gerekiyor.
Jabra Elite 65t’nin bir diğer güzel özelliği ise HearThrough teknolojisi.

Bu özellik sayesinde dışarıdan hiçbir şey duymuyorsunuz. Tabii isterseniz bu özelliği kapatabilir, bir yandan müzik dinlerken bir yandan da çevrede olanları duyabilirsiniz. Bu, özellikle dış mekân kullanımlarında pek çok kullanıcının istediği bir özellik bu. Ek olarak, müzik dinlerken kulaklıklardan birini çıkarırsanız, müzik de duruyor. Taktığınızda da kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bu da güzel düşünülmüş. Tabii isterseniz bir kulaklığınızı kapatıp, diğeriyle mono olarak müzik dinleyebilir ve gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.

Sonuç

Aramalar demişken… Gelişmiş mikrofon sistemi sayesinde sesiniz karşı tarafa gayet temiz ulaşıyor. Rüzgâr ve diğer dış sesler büyük ölçüde filtreleniyor ve bu sayede daha anlaşılır telefon görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bluetooth 5.0 desteği bulunan ürün, oldukça güçlü bir kablosuz bağlantı sunuyor. Deneyimlediğim süreçte bir kez bile bağlantı kopması ya da seste pürüz yaşamadım. Titanyum siyah, bakır siyah ve altın bej olmak üzere 3 farklı renk seçeneği var.

Can sıkıcı bir detay ise, şarj ve taşıma kutusunun verdiği güvensizlik hissi. Kutuyu açmak bazen gerçekten zor oluyor ve fazla güç uygularken kapağa zarar verme, hatta kırma ihtimaliniz var. Sonuçta plastik bir ürün. Daha farklı, mıknatıslı bir mekanizma tercih edilebilirdi.

Jabra ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın