İzlandalı şarkıcı Björk’ten sanal gerçeklik video sergisi

0

1472115441_222

Daha önce VR projeleri ve akıllı telefon uygulamaları da yapan İzlandalı şarkıcı, yazar ve yapımcı Björk, bu kez de sanal gerçeklik sergisi ile dikkat çekiyor. İşte detaylar…

İzlandalı müzisyen Björk Guðmundsdóttir’in yeni Virtual Reality (sanal gerçeklik) projesi ilk kez 24 Eylül- 28 Ekim tarihleri arasında Montreal’de başlayacak Red Bull Music Academy kapsamında sergilenecek.

Farklı disiplinleri bir araya getirerek gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken şarkıcının yeni projesi, dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin çeşitli projelerini de sergileyeceği RBMA kapsamındaki en heyecan verici işlerin başında geliyor.

RBMA ve DHC/ART Foundation for Contemporary Art eşliğinde yeni bir VR müzik klibi hazırlayacak olan Björk daha önce de benzer çalışmalar gerçekleştirmişti. Sanatçının geçtiğimiz yıllarda yaptığı diğer VR projeler ve akıllı telefon uygulamalarının da deneyimlenebileceği sergi, RBMA süresince Montreal’deki Centre Phi’de ziyarete açık olacak.

1472115440_111

Türkiye’den İskeletor’un katılacağı akademi kapsamında aynı zamanda canlı performanslar, lecture’lar, etkinlikler ve atölyelerde birbirinden değerli sanatçılar boy gösterecek. 38 ülkeden 70 katılımcının yer alacağı akademide katılımcılar, Just Blaze, Deradoorian, Matias Aguayo ve Lucrecia Dalt ile birlikte stüdyo seanslarına katılma şansı elde edecek.

Akademi etkinlikleri stüdyo seanslarıyla sınırlı değil. Stooges’ın yüzü, ikonik punk yıldızı Iggy Pop, Kanada’nın en eski tiyatro salonlarından Ludger-Duvernay’de konuşma yapacak.

Cevap bırakın