İşte verimliliğinizi artıracak 5 Apple Watch uygulaması

İşte verimliliğinizi artıracak 5 Apple Watch uygulaması

0

Apple Watch 2015 yılında sektör lideri olduğundan beri satışlarda diğer akıllı saatlerin önünde. Teknoloji devi bu segmentte 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir düşüş yaşasa da Apple Watch Series 3 ile birlikte toparlandı ve bu yılın ikinci çeyreğinde satışlarını yüzde 30 artırarak 3,5 milyon Apple Watch sattı. Yılın ikinci çeyreği itibariyle akıllı saat pazarının yaklaşık yüzde 35’ine sahip olan Apple’ın bu başarısında yetenekli saatinin yanında WatchOS store için yaptığı iş ortaklıkları neticesinde ortaya çıkan başarılı aplikasyonlar da var. Evet Apple Watch’un kullanımı kolay, özellikleri hayatınızı pek çok açıdan kolaylaştırıyor ama yeteneklerini daha ileri taşımak size ve kullandığınız uygulamalara kalmış durumda.

Fitness uygulaması, arama yapma özelliği ve mesajlaşma küçük bir kurulum ile sağlanabiliyor. Gerisi Apple Watch kullanıcısının uygulama mağazasından istediği uygulamaları seçmesine kalıyor. Apple Watch geniş yelpazedeki uygulama seçenekleri ile iş dünyasını tarafından da verimliliği artıracak bir araç olarak görülüyor ve kullanılıyor. Siz de şu ana dek Apple Watch’unuzu sadece bildirimleri gösteren bir araç olarak kullandıysanız bu hafta önereceğim bu beş uygulama özellikle işte verimliliğinizi artırmada çok fazla işinize yarayacak. Gelin bu uygulamalara göz atalım..
Drafts 5
iPhone kullanıcıların favori not alma uygulamasaı olan Drafts 5 WatchOS için de Apple Watch kullanıcılarının hizmetinde. Ücretsiz olan uygulama gelişmiş not alma ve düzenleme özellikleri sunuyor. Drafts 4’ten ayrı bir uygulama olarak sunulan Drafts 5’i kullanmak oldukça basit. Uygulamayı indirdikten sonra açın ve notunuzu söyleyin. Drafts’deki pek çok özellik oldukça işinize yarayacak ancak bazı premium özellikler üyelik ücreti gerektirebilir.
Hours
Pek çok iş için zaman takibi yapmak önemlidir. Zamanı doğru kullanmak ve yönetmek her işte verimililik açısından en kritik konudur kuşkusuz. Zaman takip uygulaması olan Hours bu bağlamda çalıştıkları projelerde belirlenen zamana uymakta zorlanan kişiler için oldukça faydalı bir uygulama. Uygulamanın Apple Watch için tasarlanan versiyonunda bir kez zaman ayarlaması yaptıktan sonra Hours işin başlangıç ve bitiş saatlerini size hatırlatacak. Hours ayrıca ekipler tarafından da kullanılabiliyor. Bu sayede ofisinizde Apple Watch kullanan herkes bu uygulamadan faydalanabiliyor.
24me Smart Personal Assistan
Bu uygulama biraz dağınık çalışanlar için biçilmiş kaftan. Yapılacaklar listenizin, notlarınızın ve takvimlerinizin bir arada olmasını istiyorsanız 24me Smart’a bir şans verin derim. Bu uygulama ile saatiniz üzerinden birkaç günlük iş programınızın detaylarına ya da günlük iş özetinize bakabilirsiniz. Bir süredir kullandığım uygulamanın en sevdiğim yanı akıllı hatırlatıcı özelliği. Bu özellik ofis dışı toplantıya çıkarken trafiğe göre yola çıkma saatim konusunda beni bilgilendiriyor. İstanbul gibi trafiğin her saat yoğun olduğu şehirlerde toplantılara yetişme konusunda bu uygulama size iyi bir asistan olacak.
Microsoft PowerPoint
PowerPoint ile sunum yaptıysanız sunumu uzaktan idare edebilmenin ne derece önemli bazen ise stresli olduğunu bilirsiniz. Microsoft PowerPoint iOS uygulaması WatchOS versiyonu Apple Watch’u bir uzaktan kumanda aracına dönüştürüyor. Bu sayede kullanıcılar Apple Watch ile sunumlarındaki slaytları istedikleri şekilde ileri ya da geri alabiliyorlar. Bu uygulama özetle Apple Watch sahibi ve PowerPoint sunumu yapan profesyonellerin yanlarından ayırmamaları gereken bir uygulama.
Circa
İş dünyası globalleştikçe dünyanın herhangi bir yerinde farklı saatlerde çalışan iş arkadaşlarınız olabiliyor. Circa iOS ve Apple Watch uygulamaları ile bu durumu kolaylaştırıyor. Circa ile dünyanın farklı ülkelerindeki iş arkadaşlarınızın çalışma takvimlerini görebilir ve ihtiyacınız olan saatte onların çalışıp çalışmadıkları bilgisine de sahip olabilirsiniz.

Görsel kaynak: cio.com

Cevap bırakın