İşte Nintendo Switch teknolojisinin ardındaki isim…

0

nintendo

Son dönemlerin teknolojik büyücülük örneği olan Nintendo Switch’in ardında çılgın bir bilim adamı olduğu fikri, NX kod adlı Switch’in duyurulmasıyla hepimizin hem fikir olduğu konulardan oldu.

Hybrid konsol türünün tartışmasız ilk örneği olan Nintendo Switch, koltuğunuzda rahatça otururken büyük ekranda, ya da elde taşınabilir haliyle mobil olarak Nintendo oyunları oynamanıza olanak sağlıyor. Ortasında bulunan ekran ve iki yana yerleştirilmiş sökülüp-çıkarılabilir kontrol kolları ile oyun oynama imkanı veren Nintendo Switch, dock mekanizması ile de TV’ye bağlanarak büyük ekranda oyun deneyimi sunuyor.

Peki tüm bu etkileyici teknolojinin arkasındaki isim kim?

Nintendo’nun Switch tanıtımında NVIDIA’yı işaret ederek, bu teknolojinin ortaya çıkmasında gösterdikleri özverili çalışma için teşekkür etmesi NVIDIA cephesinden bir açıklama ile karşılandı.

Yüksek eğlence vaat eden Nintendo Switch için; algoritma, bilgisayar mimarisi, sistem tasarımı, yazılım, oyun motorları gibi ciddi mühendislik gerektiren konularda 500’ün üzerinde çalışanının uğraş verdiğini açıklayan NVIDIA, kısaca bu teknolojinin arkasında bir çok kişinin olduğunu vurguladı.

Özel Tegra işlemci ile güçlendirilen performansa ve dünyanın en yüksek verim sağlayan oyun grafik kartları GeForce ile aynı mimariye dayalı NVIDIA GPU içeren Nintendo Switch oyun sistemi, Mart 2017’de raflardaki yerini alacak ve harika grafikler, yüksek performans ile Skyrim’in yanında, Zelda, Pokemon, Splatoon gibi bir çok Nintendo oyunu oynanabilecek.

Cevap bırakın