İşte, Microsoft’un duyurduğu yeni nesil Xbox konsolu: Xbox Series X!

0

Project Scarlett şeklinde gelmesini beklediğimiz gelecek nesil konsolun resmi adı açıklandı: Xbox Series X…

The Game Awards organizasyonu çerçevesinde bir sunum gerçekleştiren Microsoft, nihâyet yeni nesil Xbox konsolunun adını duyurdu. Project Scarlett şeklinde gelmesini beklediğimiz gelecek nesil konsol, bundan böyle resmi olarak Xbox Series X olarak isimlendirilecek ve önümüzdeki yıl satışa çıkarılacak.

Konsolun tasarımı, kule tarzı bilgisayar kasalarını andırıyor. Xbox yöneticisi Phil Spencer’un ifadesine göre konsol, Xbox One X’den 4 kat fazla işlem kapasitesine imkan verecek ve bunu, oldukça sessiz ve etkin bir biçimde yapacak. Ürünün tepe kısmında bir adet fan çalışacak olup, sıcak hava bu sayede Xbox’taki gözeneklerden dışarı çıkarılacak.

Gamespot, tasarım hakkında bilgilendirmede bulunarak konsoldaki en oranının bir Xbox One kontrolcüsüne eşit olduğunu ifade etti.

Konsolun boyu ise, 3 gamapad yüksekliği civarında. Cihaz, Blu-Ray disk sürücüsünü de bulunduruyor ve güç düğmesi görevini Xbox logosu üstleniyor.

Konsol ile beraber yeni kablosuz kontrolcünün tanıtımı da gerçekleştirildi. Tasarımı baştan yapılan gamepad, Microsoft’a göre düzenlendi ve avuca yerleşmesi de şimdi daha kolay. DualShock 4 kontrolcülerin sahip olduğu “paylaş” düğmesi bu yeni modelde de yer alıyor.

Cihazda, Xbox Elite Series 2 kontrolcüdeki D-pad’in güncelleme almış versiyonu da mevcut. Xbox One ve Windows 10 desteğine sahip olan Gamepad hakkında başka bir donanımsal ayrıntı henüz paylaşılmadı. Xbox Series X fiyatı da şimdilik belirsiz.

Cevap bırakın