İşte iPhone 13 serisinin fiyatı ve tüm özellikleri!

0

Apple’ın merakla beklenen iPhone 13 serisi için artık son düzlüğe girilmiş durumda. Her geçen gün farklı ayrıntısıyla ortaya çıkan bu telefonlar, aksilik olmaz ise Eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte lanse edilecek.

iPhone 13 serisinin hemen hemen beklenen tüm özellikleri sızdırıldı. Ancak kısa süre önce ortaya çıkan yeni bir ayrıntı cihazlar hakkında merak edilen her şeyi ortaya koyuyor. Teknik özelliklerin yanı sıra telefonların fiyatı da yine bu sızıntı da yer alıyor.

iPhone 13 serisi dört model olarak gelecek

ABD’li üreticinin yeni nesil iPhone’ları, tıpkı geçen yıl olduğu gibi yine dört model olarak gelecek. Bu ailede; iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerine yer verilecek.

iPhone 13 ailesindeki en belirgin değişiklikler yine görünüm olacak. Pek çok kez renderlar ile ortaya çıkan ve tasarımı hemen hemen doğrulanan bu cihazlar, daha küçük çentikli bir ekran ile gelecek. Bunun yanı sıra ekran-gövde oranı iyileştirilecek ve kullanıcıya daha iyi deneyim sunulacak.

Boyut açısından Apple, bir önceki iPhone 12 serisinin boyutlarını yeni akıllı telefonlarında da korumaya devam edecek. iPhone 13 mini 5.4 inç ekran ile gelirken, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro 6.1 inç, iPhone 13 Pro Max ise daha büyük olan 6.7 inç ekran ile gelecek.

Buna ek olarak iPhone 13’ün giriş seviyesi modeli de yeni bir arka kamera düzenine sahip olabilir. Şirket bu telefonda yine çift kamera kurulumuna yer verecek olsa da, modülün tasarımı birbirine çapraz bakan lensleri içerisinde barındıracak. Bunun akabinde Pro modellerde üçlü kamera ile donatılacak ve tıpkı standart modelde göründüğü gibi çapraz dizilime sahip lensler ile karşımıza çıkacak.

Yapılandırma açısından ise tüm iPhone 13 serisi, Apple’n en son geliştirdiği A15 bionic çip ile güçlendirilecek. TSMC tarafından üretilen bu yonga setinin 5 nm’lik işlem sürecine dayanması bekleniyor.

Öte yandan Apple’ın yeni akıllı telefonları, iPhone 12 serisine kıyasla daha büyük piller ile gelecek. iPhone 13 mini’de  2.406 mAh pile yer verilmesi beklenirken, iPhone 13 ve Pro’da ise 3.095 mAh pile yer verilecek. Ancak serinin en iyi modeli olan iPhone 13 Pro Max ise 4.352 mAh pil ile donatılacak.

Fiyata gelecek olursak iPhone 13 serisi sırasıyla şu etiketlerle piyasaya sürülecek;

  • iPhone 13 mini: 699 dolar
  • iPhone 13: 799 dolar
  • iPhone 13 Pro: 999 dolar
  • iPhone 13 Pro Max: 1.099 dolar

 

Cevap bırakın