Issız dünyayı keşfetme oyunu Fallout 76 ile tanışın

0

Şimdiye kadar ki en kapsamlı Fallout oyunu ’76’, E3 2018 kapsamında tanıtıldı. İşte detaylar…

E3 2018’de duyurulan heyecan verici oyunlardan biri de Fallout 76 oldu. Harika haber, bu sene E3’te tanıtılan çoğu oyunun aksine ‘2018 yılı içerisinde’ yayınlanıyor. Evet, resmi çıkış tarihi de açıklandı.

Fallout 76 en genel tanımıyla RUST veya DayZ’ye benzeyen, rpg türünde bir online hayatta kalma oyunu. Oyunun konusu nükleer savaşın ardından geçen 80 yıl sonrasını konu ediniyor. ABD’de, kalıntılar üzerine inşa edilen bir distopya arazisi üzerinde geçiyor.

Yer altındaki Vault adlı uzun süreli sığınaklardan çıkan insanlar, buranın konforunu terk edip yıkılmış, son derece ıssız dünyayı keşfetmeye koyuluyorlar. Kulağa pek iyi gelmese de şaşırtıcı derece mizah ve neşeli müziklerle aktarılan bu konumlandırma, zengin bir açık dünya rpg oyununun temelini oluşturuyor. Elbette son yılların önlenemez oyun trendi ‘online’ deneyimi ile birlikte.

Bir iki ilginç detay daha…
Oyun, Fallout evrenindeki zaman çizelgesinin en eski dönemini kapsıyor, dolayısıyla gezegen tamamen kahverengi veya çamur içinde değil, hala bazı bitkiler ve ağaçlar var. Ayrıca binalar tamamen boş değil. Yani oyun meraklılarını Fallout 76 ile çok daha farklı bir hayatta kalma deneyimi bekliyor.

Peki çıkış tarihi?

Fallout 76 çıkış tarihi net olarak açıklandı: 14 Kasım 2018.
Geri sayım başladı…

Cevap bırakın