İş seyahatinde çantanızda ne olmalı?

0

Biz kadınlar genelde her şeyimizi yanımızda taşımak isteriz. Birkaç saatliğine alışverişe çıksak bile, mutlaka çantamızın içinde cüzdanımız, evimizin anahtarları, makyaj malzemelerimiz, aynamız, parfümümüz ve bunun gibi birçok şey vardır. Aynı şekilde tatile giderken de en büyük bavul genelde biz kadınlara ait olur. En sevdiğimiz kıyafetlerin hepsi yanımızda olsun ister, ayakkabılarımızı çifter çifter bavulumuza koyarız. Bavul eğer rahat kapanırsa biraz daha kıyafetle doldurmak için bavulumuzun sınırlarını sonuna kadar zorlarız. Bunun bir de tabii iş seyahati tarafı var, ki bu tip bavullar tatil bavullarından biraz daha farklı oluyor. Yalnızca iş amaçlı bir seyahat olduğu için iş kıyafetleri, topuklu ayakkabılar, aksesuarlar yeterli oluyor. Peki, günübirlik bir iş gezisinde bir kadının çantasında olması gereken teknolojik cihazlar neler olmalı?

Saat 06:00
Uykunuzun en güzel yerinde alarmınız çalıyor ve artık sizin için yataktan kalkma vakti geldi. Elinizi yüzünüzü yıkadınız, şık kıyafetlerinizi giydiniz ve günübirlik iş seyahatiniz için yanınıza aldıklarınızı son kez kontrol ettiniz. Her şey tamamsa ve dün akşam kuaförde yaptırdığınız saçlarınız ve ojeleriniz bozulmadıysa artık havaalanına doğru yola koyulabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde trafik olabileceğini de hesaba katarak erken çıkmanızda fayda olduğunu hatırlatalım. En ufak bir trafik sizin uçağınızı kaçırmanıza ve aylarca beklediğiniz bu önemli toplantıya katılamamanıza sebep olabilir. Yanınıza alacağınız bir numaralı teknolojik cihaz olan cep telefonunuz üzerinden internete bağlanarak yol durumunu kontrol edebilir ve trafiğin olmadığı yerlerden gitmeyi tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde uçağınıza vakit kaybetmeden binmek için yolda online check-in’inizi yapabilirsiniz.

Saat 08:30
Toplantıya katılmak için uçağa bindiniz ve yola koyulmak üzeresiniz. Cep telefonunuzu uçuş moduna aldıktan sonra artık toplantı için son hazırlıklarınızı yapabilir ve toplantı süresince konuşulacakları bir kez daha gözden geçirebilirsiniz. Tabii ki bunun için iş seyahatlerinin olmazsa olmazı iki numaralı teknolojik cihazınız olan bir ultrabook’a sahip olmalısınız. Ultrabooklar kolay taşınabilir olması ve ince olması nedeniyle kadınların el çantalarına kolaylıkla sığabiliyor. Uzun pil ömrüne sahip oldukları için gerekirse şarj aletini yanınızda taşımanıza bile gerek kalmıyor.

Saat 10:30
Ve sonunda toplantı zamanı… Tüm hazırlıklarınız tamamlandı ve heyecanlı bir gün sizi bekliyor. Uçakta üstüste birkaç kez kontrol ettiğiniz sunumunuzu artık yapma zamanı geldi. Bunun için yeniden ultrabookunuzu çantanızdan çıkarabilir ve bir bağlantı kablosu yardımıyla toplantı ortamında bulunan büyük ekrana yansıtabilirsiniz.

Saat 13:00
Oldukça başarılı geçen ve işi kaptığınız toplantıdan sonra artık karnınızı doyurma vakti geldi. Cep telefonunuzdan yakınlarda güzel yemek yiyebileceğiniz bir restoran bulduktan sonra rahat bir gün artık sizi bekliyor. Uçağınızın saatine kadar ister bulunduğunuz şehrin farklı lezzetlerini tadın isterseniz de tarihi yerlerini keşfedin. Bunların hepsi hakkındaki gerekli bilgiler avucunuzun altındaki cep telefonunuzda gizli…

Saat 17:30
Toplantınızı yaptınız, lezzetli yemekler yediniz, şehri keşfetme şansı elde ettiniz ve artık evinize dönme vakti geldi. Cep telefonunuzu elinize aldığınızda şarjının bitmek üzere olduğunu fark ettiniz. Tabii ki bu gibi durumlar için iş seyahatlerinin çantada mutlaka bulunması gereken üç numaralı teknolojik ürünü powerbank. Kablosuz olarak şarj edebileceğiniz bu teknoloji sayesinde tüm gününüzü priz başında geçirmeden de tamamlayabilirsiniz.

Saat 18:30
Uçağa bindiniz ve artık günün yorgunluğunu üzerinizden atma vakti. İş seyahatlerinin dönüşünü daha eğlenceli hale getiren tabletleri, iş seyahati çantasının olmazsa olmazı olarak dördüncü sıraya koyabiliriz. Tabletinizi elinize alarak ister oyun oynayıp kafanızı dağıtabilir, isterseniz müzik dinleyerek kendinizi dinlendirebilirsiniz.

Cevap bırakın