İş dünyasında yılın en başarılı ismi açıklandı

0

mark-zuckerberg

2004 yılında kurduğu girişimi Facebook’u, günümüzde 2 milyara yakın kullanıcı sayısına ve yıllık 30 milyar dolara yaklaşan gelir seviyesine taşıyan Mark Zuckerberg, Fortune dergisi tarafından 2016’nın en başarılı iş adamı seçildi. Facebook’un kurusucu ve CEO’sunun yılın en başarılı iş adamı seçilmesinde vizyoner kişiliği ve taleplere yönelik attığı adımların önemine vurgu yapılıyor.

14 Mayıs 1984’te doğan Mark Zuckerberg, dünyanın şu anki en genç zengini. Fortune dergisi tarafından ‘Yılın İş Adamı’ seçilmesinin yanı sıra Time dergisi tarafından da 2016’da ‘Yılın Adamı’ seçilmişti. Evli ve bir çocuk babası Zuckerberg’in geçtiğimiz nisan ayına dair kişisel serveti 48 milyar 200 milyon dolar seviyesindeydi. Kasım ayı itibarıyla kişisel servetinin 50 milyar doların üzerinde çıktığı tahmin ediliyor.

Öte yandan Facebook’un başındaki ismin yanı sıra Fortune’un teknoloji dünyasından çok sayıda önde gelen CEO’yu da listesine dahil ettiği görülüyor. Bu isimlerden bazıları şöyle…

Günümüzde bir e-ticaret devi halini alan Amazon’un başarılı CEO’su Jeff Bezos, Google’ın bünyesindeki bir çatı şirket konumunda yer aldığı Alphabet’in CEO’su ve Google’ın kurucularından Larry Page, son yıllarda artan gelirleri ile dikkat çeken Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ve çip üreticisi Nvidia’nın CEO’su Jen-Hsun Huang da listede ilk 10 içerisindeki isimler arasında yer aldı. Apple CEO’su Tim Cook’un 11. Sırayı aldığı yılın en başarılı iş adamları listesinde teknoloji dünyasından başka isimler de yer aldı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın