Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiİpince bir akıllı telefon daha: Blu Vivo Air LTE

  İpince bir akıllı telefon daha: Blu Vivo Air LTE

  Ekran_Resmi_2015-09-09_11_37_18 2Akıllı telefon pazarındaki en son trendlerden biri de cihazların mümkün olduğunca ince olması. Bu tasarım odaklı konuda iPhone 6 serisinin dikkat çeken popüler cihazları temsil ettiğini belirtebilmek mümkün. Ancak dünyanın çeşitli ülkelerinde sınırları bir miktar zorlayan markalarla da karşılaşılabiliyor. İşte bunlardan sonuncusu ABD menşeili Blu.

  Şirketin Vivo Air LTE adını alan yeni akıllı telefon modelindeki incelik yalnızca 5.1 mm. Bu ölçüm, cihazı dünyanın en ince akıllı telefonu yapmasa da ‘en inceleler’ arasında konumlanmasını sağlıyor. Bu sınıfta 5mm civarında başka alternatifler de bulunuyor. En ince model ise 4.85 mm’lik kalınlığa sahip. Android işletim sistemli cihazın tasarımı da son derece olumlu tepkiler almış durumda. LTE özelliği vurgulayan akıllı telefon, ABD’de bu özelliğe sahip en ince model olma iddiası ile hazırlandı. Peki diğer teknoloji özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi ve öne çıkan detayları neler?

  Blu Vivo Air LTE, orta seviye sınıfında bir model durumunda. Cihazın donanım özellikleri arasında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 işlemci, 2 GB RAM, 720 x 1280 piksel (HD) çözünürlüklü 4.8 inç Super AMOLED ekran, 8 megapiksel ana kamera/5 megapiksel ön kamera, 2050mAh batarya ve 16 GB dahili depolama alanı öne çıkıyor.

  Android Lollipop işletim sistemi ise cihazın yazılım tabanını oluşturuyor. Bu inceliği ile ön planda akıllı telefon için belirlenen fiyat 199 dolar ve satışlarına da 22 Eylül itibarıyla ABD’de başlanacağı kaydediliyor. Türkiye gelir mi sorusu ise şimdilik olumsuz bir yanıtla karşılanıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN