iPhone’unuzda Olması Gereken 20 Uygulama

0

Apple Store’da yaklaşık 1,2 milyon adet uygulama bulunmakta. Bu uygulamalardan benimde kullandığı bazılarından bahsetmek istiyorum. Bu haftaki yazımda; iPhone’da olan standart uygulamalar dışında, daha farklı uygulamalardan söz etmek istiyorum.

 

 1. Splice; 

screen520x924

Bu uygulama bilgisayarınızda bulunan video oluşturma programlarının yaptığı ve uzun zamanınızı alan birçok şeyi çok kısa sürede ve basit şekilde yapabiliyor. Sunduğu birçok kullanışlı özellik ile video düzenleme işini işkence olmaktan çıkarıp tekrar zevk alabileceğiniz bir iş haline getiriyor. HD desteği, gelişmiş ses düzenleme seçenekler, uygulama için müzik satın alma, ağır çekin, ileri sarma gibi özellikleri var. Genel özellikleri olarak,

  • Sürükle bırak özelliği.
  • Ses efekti, müzik parçası ekleme.
  • Toplu fotoğraf ve video seçme özelliği.
  • Otomatik senkronizasyon.
  • HD desteği.
  • iTunes’tan müzik indirme.
  • Görsel efekti ekleme.
  • Geçişler ekleme.

 

2. Magisto;

magisto

Magisto, video düzenleme ve  efekt verme uygulaması. Uygulama üzerinden çekeceğiniz ya da uygulamadaki  videoları seçerek Magisto bünyesinde yer alan temalardan birini kullanabilir ve videolarınızı farklı bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

 

3. ZappoTV;

zappotv2

ZappoTV uygulaması ile birkaç  ayar yardımıyla cihazınızda ki bir videoyu televizyonunuza aktarabilirsiniz. Bu video çekmiş olduğunuz bir video olabildiği gibi Youtube gibi bir video paylaşım sitesindeki videolar da olabiliyor. Bunun haricinde fotoğraflarınızı ve arşivinizdeki müzik dosyalarınızı da kablosuz bir şekilde televizyonunuza gönderebilirsiniz.

 

 4.McBackup;

apps-mcbackup-contact-2

My Contacts Backup, telefonunuzdaki rehberi yedekleyebileceğiniz bir uygulama. Bilgisayar veya senkronizasyona gerek duymadan rehber yedekleme ve geri yükleme işlemlerini yapabiliyorsunuz. MCBackup, kullanımı basit ve hızlı aynı zamanda ücretsiz bir  yedekleme uygulaması.

 

5. RD Client;

unnamed

RD Client, Remote Desktop uygulaması, kullanıcılara iPhone, iPad ya da iPod Touch’ları üzerinden Windows bilgisayarlarına uzaktan erişim ve kontrol imkanı sunuyor. Remote Desktop Gateway üzerinden erişimin sağlandığı uygulama, Remote Desktop Protokolü ve RemoteFX desteği sayesinde çoklu dokunmatik parmak hareketleriyle bilgisayar kontrolüne imkan sunarken; erişim esnasındaki veri transferini NLA teknolojisi sayesinde güvenli şekilde sağlıyor.

 

6. EGO;

screen568x568

Ankara EGO Genel Müdürlüğüne ait Otobüs Hatları ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek bilgilerin, mobil ortamda sunulmasını sağlayan bir uygulama. Bu uygulama benim çok işime yarıyor. Örneğin bir otobüs durağına gittiğinizde otobüsün ne kadar süre sonra geleceğini, konumunuzu gibi bilgileri bu uygulama sayesinde görebiliyorsunuz.

 

7.Evernote;

screen322x572

Evernote işinizde başarılı olmanıza yardımcı olabilecek bir uygulama. İster kısa listeler olsun ister ayrıntılı araştırmalar, her türlü notlarınızı tutabileceğiniz  ve bunlara tüm akıllı cihazlarınız dan erişebileceğiniz bir uygulama.

 

8. Pic Stitch;

screen568x568 (1)

Pic Stitch uygulaması iPhone ve iPad’inizde kullanabileceğiniz, fotoğraflarınızı güzelleştirmek ve hoş kolajlar oluşturmak için faydalanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Bunun yanında oluşturduğunuz kolaj ve resimleri kolayca sosyal medya’da paylaşabiliyorsunuz.

 

9. Retrica;

images

Retrica, fotoğraflarınızı çeşitli filtreler yoluyla güzelleştirebileceğiniz ücretsiz bir fotoğraf efekt uygulaması. Çeşitli fotoğraf düzenleme seçeneklerini olan  uygulama ile birçok filtreyi fotoğraflarınıza kolayca ekleyebilir,  fotoğraflarınıza bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun yanında fotoğraf odağının dışındaki bölgeleri bulanıklaştırma, fotoğrafları siyah beyaz yapma gibi özelliklere sahip.

 

10. Transfer;

icon320x320

Transfer uygulaması ile iOS cihazlarınız ile windows yada OSX cihazlarınız arasında, fotoğraf transfer etmenize yarayan bir uygulama. Bilgisayarınızdaki web tarayıcınız ile akıllı cihazlarınıza bağlanarak fotoğraf kopyalamak yada indirmek  için kullanabilirsiniz.

 

11. SignEasy;

mzl.volpoeve.175x175-75

Basit ve etkili bir imza atma uygulaması. İmza atmak istediğiniz belgeleri dilediğiniz yerden imzalaya biliyorsunuz. Uygulama, tüm ofis dosya türlerini destekliyor.

 

12. OneDrive;

indir

OneDrive, iOS kullanıcılarının iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları üzerinde ücretsiz olarak kullanabilecekleri, Microsoft’un popüler bulut dosya depolama servisi SkyDrive’ın yenilenen iOS uygulaması. Buluttaki dosyalarınıza iOS ortamındaki bütün cihazlarınız dan erişebiliyorsunuz.

 

13. Google Drive;

indir (1)

Google Drive için hazırlanan iOS uygulaması sayesinde, istediğiniz tüm verilerinizi mobil rahatlığıyla ücretsiz buluta yedekleyebilirsiniz.

 

14. Yazarlar Gündemi;

indir (2)

Tüm gazetelerin köşe yazarlarını günlük olarak takip edebileceğiniz  Yazar Gündemi, oldukça kullanışlı ve sade bir arayüze sahip. Açılışta en çok okunan köşe yazarlarının listelendiği uygulamada, dilerseniz kendinize ait  favori yazar listesi de oluşturabiliyorsunuz.

 

15. Wunderlist;

wunderlist-200914

Yapacakları işlerin kaydını tutmakta sorun yaşayanlar için kullanılan Wunderlist uygulaması, listeleri ve günlük işleri yönetme konusunda yardımcı oluyor.

 

16. SwiftKey;

swiftkey-ios-8-200914

SwiftKey Keyboard,  iOS cihazlarda yazma işlemini basite indirgeyen akıllı klavye uygulaması. iPhone, iPad iPod Touch için dizayn edilmiş olan bu klavye, iOS cihazların varsayılan klavyesi yerine kullanabiliyor.

17. PCalc;

pcalc-200914

PCalc uygulaması karmaşık matematiksel işlemleri çözmek için ideal bir uygulama.

18. Memoir;

memoir-200914

Geçmişte neler yaptıklarınıza göz atmak için Memoir  uygulamasını kullanabilirsiniz. Facebook, Twitter, Foursquare, Instagram gibi sosyal ağlarda geçmişte bu gün hangi paylaşımları yaptığınızı, hangi fotoğrafları çektiğinizi görebilirsiniz. iOS 8 ile birlikte Touch ID desteği de geldi.

 

19. Xim;

xim

Aynı anda birden fazla kişiye kendi mobil cihazları üzerinden slayt gösterisi yapabilen Xim uygulaması özellikle kalabalık gruplarda fotoğraf gösterimlerini kolaylaştırıyor. Örneğin, bir arkadaş grubunda bir cihaz üzerindeki fotoğrafı herkesin görebilmesi için cihazın elden ele dolaşması gerekiyor. Xim ile çapraz platformda tek aygıt üzerinden tüm aygıtlar için slayt gösterisi yapmak mümkün. Böylece herkese tek tek tüm içerikleri gösterme zorunluluğu ortadan kalkıyor.

20Dubmash;

screen-shot-2015-01-10-at-160854

Dubmash uygulaması ile kendi videonuz üzerine dublaj yapabiliyorsunuz. Efsane olmuş film replikleri ve konuşmaların ses kaydı üzerine kendi videonuzu kaydederek, sanki o cümleleri siz söylüyormuş gibi oldukça komik videolar üretebiliyorsunuz.

iPhone satın almak için linki takip edebilirsiniz.. 

 

Cevap bırakın