Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GeneliPhone'larda, araç tutması sorunu ortadan kalkıyor!

  iPhone’larda, araç tutması sorunu ortadan kalkıyor!

  iOS 18’de, araç tutması sorununa karşı yeni bir uygulama geliyor. Gelecek güncelleme sonrasında uzun yolculuklarda araç tutması probleminden kurtulabilirsiniz. iPhone veya iPad araç kullanırken hareket hastalığını azaltmaya yardımcı olacak bu uygulama şimdiden merak edilmeye başlandı. Apple, yolculuk yaparken yaşadığınız duyusal çatışmaların önüne bu uygulamayla geçebilecek.

  Apple araç tutması konusunda önemli bir adım atıyor. Özellikle uzun seyahatlerde araç tutması sorunlarıyla karşılaşan kullanıcılar için yeni bir özellik geliştirildi. ”Vehicle Motion Cues” özelliği sayesinde seyahat sırasında mide bulanması ve baş dönmesi gibi sorunların önüne geçilebilecek.

  iOS 18’de ”Araç Hareket İşaretleri” özelliği, arabada olduğunuzu algılamak için iPhone ve iPad’de yerleşik olarak bulunan sensörlerden destek alacak. Uygulama otomatik olarak açılacak şekilde ayarlanabilecek. iOS 18’de, aşağıdaki adımları izleyerek Araç Hareket İpuçlarını etkin hale getirebilirsiniz.

  • Ayarlar’ı açın
  • Erişilebilirlik’e dokunun
  • Hareket’e dokunun
  • Araç Hareket İşaretlerini Göster seçeneğini açın

  Uygulamanın sahip olduğu özellikleri nedeniyle birçok araç sürücüsünün sorunlarına destek olacağı tahmin ediliyor. Uzun zamandır uygulama ile ilgili çalışmalar yapan Apple yakın zamanda bu özelliği devreye sokacak.

  iOS 18’de araç tutması sorununun önüne geçilebilecek uygulama şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor. Apple, yakın zamanda uygulamanın beta sürümünü yayınlayacak. Uygulamanın Eylül ayında kullanımına gireceği düşünülüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN