iPhone’lar bu akşam tanıtılıyor! [13 Ekim, saat 20.00]

0

Apple’ın merakla beklenen iPhone lansmanı için beklenen gün geldi. Kısa süre önce 13 Ekim 2020’de düzenleneceği kaydedilen etkinlik, online olarak düzenlenecek…

Akıllı telefon dünyasında her sene büyük bir heyecanla beklenen iPhone Eylül ayı lansmanları, 2020 yılının Mart ayından itibaren küresel bir salgına dönüşen koronavirüs etkiisiyle yaklaşık 1 ay gecikmeli olarak düzenleniyor. Apple CEO’su Tim Cook başta olmak üzere şirketin önde gelen isimlerinin online anlatımları ile gerçekleştirilecek Apple online etkinlik, teknoloji şirketinin uzun süredir beklenen iPhone 12 serisinin tüm detaylarının kamuoyu nezdinde paylaşımına sahne olacak.

iPhone 12 serisinin 2020’de 3 ya da 4 farklı model ile geleceği öngörülüyor. Önceki aylarda gündeme gelmeyen ‘Mini’ adlı bir versiyonun da online etkinlik kapsamında duyurulabileceği kaydediliyor. Böylelikle Apple’ın tarihinde ilk kez tek bir akıllı telefon lansmanında 4 model birden duyurma olasılığı ortaya çıkıyor.

Apple’ın yeni akıllı telefon modellerini Ekim ayının ikinci yarısı itibarıyla satışa sunabileceği bildiriliyor. Bu noktada iPhone 12 Türkiye satış tarihi ile ilgili beklentiler de Ekim ayı içerisi veya Kasım ayının ilk haftasına işaret ediyor.

Öte yandan Apple, iPhone 12 serisinin dışında bir dizi başka aygıtın tanıtımını da gerçekleştirebilir. Burada beklentiler özellikle yeni bir AirPods modeli üzerinde.

13 Ekim 2020 saat 20:00’de Apple Park’ta gerçekleştirilecek etkinlik, Apple’ın resmi web sitesi üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Cevap bırakın