iPhone XS, XS Max ve XR pil kapasiteleri ortaya çıktı

0

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinin pil kapasiteleri açıklık kazandı. İşte detaylar…

Apple’ın geçtiğimiz günlerde lanse ettiği yeni ‘2018 yılı’ iPhone modelleri, 21 Eylül itibarıyla ilk kez satışa sunulacak. ABD gibi ülkelerde başlayacak olan ülkelerin ardından cihazların Türkiye pazarındaki konumlandırılmalarına sıra gelecek. Bu arada hala belirsizliğini koruyan bazı konular var…

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinin teknik özellikleri Apple tarafından tam anlamıyla açıklanmadı. Geçtiğimiz günlerde cihazların açıklanmamış RAM kapasitelerinin çeşitli testlerle açıklık kazandığını konu edinmiştik. Şimdi de bir diğer bilinmez olan pil kapasiteleri hakkında bilgiler söz konusu.

Çin kaynaklı kayıtlarda geçen bilgiler iPhone XS’in 2658 mAh kapasiteli bir pile sahip olduğuna işaret etti. İlginç bir detay olarak iPhone X’un pil kapasitesi bir nebze de olsa daha yüksekti; 2716 mAh.

Diğer yandan iPhone XS Max’in 3174 mAh pille geldiği bildirildi. Son olarak iPhone XR ise 2942 mAh pile sahip durumda.

İlginizi çekebilir: iPhone XS Max, XS ve iPhone XR inceleme

Apple’ın konuya dair bir açıklaması bulunmamakla birlikte elde edilen bilgilere göre üç cihazda bulunan piller ilgili kapasite özelliklerini beraberinde getiriyor.

Bununla birlikte matematiksel olarak pil kapasitelerinin bir önemi olmakla birlikte konu şarj dayanıklılığı olduğunda başka faktörler de (yazılım gibi) öne çıkıyor.

Cevap bırakın