iPhone XR ile yeni bir dönem başlayacak!

0

Apple’ın 12 Eylül tarihinde tanıttığı iPhone XS ve XS Max şu anda piyasada olmasına rağmen, uygun fiyatlı iPhone XR henüz satışa sunulmadı. Ancak, bu model geçtiğimiz günlerde yurt dışında ön siparişe açıldı.

En pahalı model olan iPhone XS Max’ın 1099 dolarlık fiyat etiketine rağmen, XR’ın 749 dolar fiyat etiketine sahip olması kullanıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Bu ilgi ön siparişlerde etkisini göstermiş olacak ki, analistler tarafından yayınlanan raporlara göre iPhone XR satışları iPhone 8 modelini unutturacak.

iPhone XR satışa çıkınca iPhone 8 unutulacak!

Bu yılın son çeyreğinde iPhone satışlarının yüzde 40’lık bölümünü iPhone XR’ın oluşturacağını belirten analistler, bu sayede iPhone 8 satışlarının ikiye katlanacağını dile getiriyorlar. Bunun en büyük gerekçesi ise iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 kullanıcılarının geçiş yapmak istediği modellerin başında XR’ın geliyor olması.

26 Ekim tarihinde yani dört gün sonra uygun fiyatlı iPhone, 50’den fazla ülkede kullanıcılar ile buluşacak. Ancak, bu ülkeler arasında şu anda Türkiye yer almıyor. O nedenle ülkemizde bu modelleri görebilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Cevap bırakın