iPhone XR hayal kırıklığına neden oldu!

0

Apple’ın 12 Ekim tarihinde tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone modelleri arasında uygun fiyatlı seçenek olan iPhone XR, 19 Ekim tarihinde yurt dışında ön siparişe açılmıştı. Cihaz bugünden itibaren Apple mağazalarında yer almaya başlarken, uygun fiyatlı bu iPhone modelini bekleyen birçok kullanıcı hayal kırıklığına uğradı.

Zira, cihazı satın almak için Apple mağazasına giden birçok kullanıcı eli boş dönüyor. Bazı mağazalarda stok bulunmadığı belirtilirken, internet sitesi üzerinden sipariş verilmek istendiğinde 3 – 5 gün arasında bir teslimat süresi olacağı belirtiliyor.

iPhone XR stokları kısa sürede tükendi!

Bunun nedene ise analistler tarafından yapılan tahminlerin doğru çıkması, yani ön siparişe olan yoğun ilgi nedeniyle stokların kısa bir süre içerisinde tükenmesi. Analisterin, iPhone XR modelinin iPhone 8’i unutturacağını iddia ettiğini geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk.

iPhone XR ile yeni bir dönem başlayacak!

Bu yılın son çeyreğinde iPhone satışlarının yüzde 40’lık bölümünü iPhone XR’ın oluşturacağını belirten analistler, bu sayede iPhone 8 satışlarının ikiye katlanacağını dile getiriyorlar. İlk etapta yaşanan bu yoğunluğun atlatılması ile birlikte nasıl bir satış performansı sergileneceğini hep birlikte göreceğiz.

Kısacası, bu hayal kırıklığının nedeni Apple’ın yeni iPhone modeline olan yoğun ilgi.

Cevap bırakın