iPhone X talepleri artıyor!

0

iPhone X talepleri artmaya ve cihaz tüm dünyada popüler olmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre, Apple uzunca bir süre iPhone X taleplerini karşılamakta zorlanabilir. Amerika ve dünyanın geri kalanında tatil dönemine denk gelen cihaz, hem satış tarafında hem de gösterilen ilgi anlamında zirveye koşuyor.

Bu noktada önemli bir analiz şirketi olan KGI ise iPhone X için önemli tahminlerde bulundu. Şirketin tahminlerine göre, önümüzdeki dönemde cihaza olan talep zirve noktasına ulaşacak. Tahminlere göre yeni nesil iPhone 2018’in en çok satan akıllı telefonu olabilir.

iPhone X talepleri

iPhone X talepleri 2018’e damga vuracak

KGI verilerine göre 2017’nin ilk çeyreğinde 22 ile 24 milyon arasında satış yapılması bekleniyor. Bu gerçekten de önemli bir tahmin çünkü, sadece 2 ay için 25 milyona yakın bir satış rakamı bekleniyor. Elbette bu rüzgar aynı hızla 2018 yılına yansıyacak. Satışların 25 milyonu geçmesi halinde Apple stokları yetiştirebilmek için diğer yeni cihazlarının üretiminden bile kesebilir.

Böyle bir durum yaşanması halinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın üretim bandı 10 yıla özel iPhone için belli oranda düşürülecek. Bu inanılmaz ilgi bakalım ne zamana kadar devam edecek?

Cevap bırakın