iPhone X stüdyo modu, gerçek stüdyoya karşı!

0

iPhone X stüdyo modu şu sıralar hayli popüler durumda. Akıllı telefonların kamera özelliklerinin geldiği en yüksek noktalardan biri olan bu mod sayesinde, sanki bir stüdyo ortamındaymış gibi fotoğraf kareleri hazırlayabiliyorsunuz.

Çift arka kamera sensörünün en büyük numarası bildiğiniz gibi arka planı tamamen öndeki objeden ayırabiliyor bu sayede farklı ortamlar ve kareler oluşturabilirsiniz. Ama işin en önemli yanı bu efektleri normalde 500 dolar bandında satılan bir DSLR makine olmadan yapabiliyor olmaları.

iphone x stüdyo modu

iPhone X stüdyo modu ne kadar başarılı?

Apple’ın bu yıl tanıtmış olduğu iki cep telefonu iPhone 8 ve iPhone X stüdyo ışıkları olmadan, dijital ortamda stüdyo ışıkları oluşturabiliyor. Peki, gerçek bir kamera ve gerçek stüdyo ortamına karşı ne kadar direnebiliyor?

Ünlü fotoğrafçı Daniel DeArco gerçek stüdyo ortamıyla ne kadar başarılı olmuş diye soruyorsanız hemen aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

https://youtu.be/KFN6xYvz8-c

Eh, izlemek istemeyen içinse haberi verelim. Doğal olarak iPhone X gerçek bir stüdyo ortamına karşı kaybediyor ama DeArco’nun da belirttiği üzere akıllı telefonlar söz konusu olduğunda stüdyo ışıkları dijital olarak oldukça iyi iş çıkartıyor.

Cevap bırakın