iPhone X stok sorunu çözülüyor

0

Apple’ın bomba etkisi yaratan ve teknoloji tutkunlarını heyecanlandıran telefonu iPhone X, dünya genelinde büyük ilgi görüyor. İlk dönemde yaşanan tedarik ve stok sorunu ise ortadan kalkmak üzere. Peki nasıl?

iphone x

iPhone X stok sorunu çözülüyor

iPhone X duyurusu yapıldıktan sonra ortaya çıkan iddialar bu modelin üretim hızının diğer iPhone modellerinden yavaş olduğu ve bu yüzden stok sorunu yaşatacağı yönündeydi. Yeni bir üretim bandı gerektiren iPhone X’in 2018 yılının ilk dönemlerine kadar düşük stoklu üretimde olma ihtimali de Apple hayranlarını üzecek bir durum olabilirdi ancak üretim hızında ciddi bir ivmelenme olduğu ortaya çıktı.

iPhone üretimi yapan Foxconn’da bir süre öncesine kadar günlük maksimum 150 bin üretim yapılırken, bu rakamın son günlerde 450 bin seviyelerine çıktı. Bu da stok sorununu ortadan kaldıracak. Analistlerin iddiası ise Apple tarihinin en yüksek satış rakamına bu özel iPhone modelinin ulaşacağı yönünde.

Uzmanlar, iPhone 6 serisi ile geçmiş dönemde yakalanmış olan yaklaşık 232 milyonluk satış adedinin dikkat çekici bir fark ile geride kalacağını tahmin ediyor. Bu rakamın ise 265 milyon sınırlarına dayanması büyük olasılık olarak düşünülüyor.

24 Kasım’da ülkemizde de satışa çıkan telefon büyük ilgi gördü. Çok sayıda Apple iPhone tutkunu ve bu yeni model ile iPhone deneyimi yaşamak isteyen insan ilk satış günü bu telefona akın etti diyebiliriz. Şu an için ülkemizde de stok sorunu olmayışı önemli bir avantaj. Media Markt mağazalarında da satışta olan telefonu aşağıdaki linke tıklayarak veya mağazalarımızı ziyaret ederek satın alabilirsiniz.

Apple iPhone X Media Markt

Cevap bırakın