iPhone X için Apple’dan resmi video rehberi!

0

iPhone X, 3 Kasım itibarıyla satışa çıktı. Şu anda hem üretim zorluğu hem de yoğun talep nedeniyle sınırlı ülkede satışa çıkan telefon, çok yakında ülkemizde de satışa çıkacak.

iPhone X için Apple’dan rehber video

Telefonun çıkışının hemen ardından Apple, resmi YouTube kanalında bir video yayınladı. 4 dakikalık videoda bir Apple Store çalışanı, iPhone X özellikleriyle alakalı merak edilen sorulara yanıt veriyor.

Telefonun özelliklerini hatırlayacak olursak uzun zamandır ilk büyük tasarım değişikliğini yansıtan telefon, şüphesiz ilk bakışta çerçevesiz tasarımıyla öne çıkıyor. Çerçevesiz tasarımı nedeniyle Touch ID parmak izi sensörü güvenliğinden vazgeçen Apple, bunun yerine Face ID sistemini getirdi. Telefonun ön yüzünde bulunan sensörler, kızılötesi ışınlarla kullanıcıların yüzünü tanıyor ve çok kısa bir süre içinde bu işlemi gerçekleştiriyor. Face ID sensörleri sayesinde Animoji‘ler de hayatımıza giriyor. iPhone X kullanıcıları, Animoji’leri kullanarak iMessage üzerinden arkadaşlarına eğlenceli mesajlar gönderebiliyor.

Donanım tarafında ise Apple A11 Bionic işlemcisi ve çift arka kamera dikkat çekiyor. Telefonun arka kamerasını iPhone 8 modellerinden ayıran en önemli fark ise her iki kamerada da OIS desteği olması. Bu sayede hem fotoğraf hem de video çekimlerinde çok daha verimli sonuçlar elde edilebiliyor. Ayrıca yine iPhone 8 serisinden farklı olarak iPhone X modelinde ön kamerada da Portre Modu yer alıyor. Bu sayede arka tarafı bulanıklaştırılmış, etkileyici selfie’ler çekebilmek mümkün.

Cevap bırakın