iPhone ve iPad’iniz için işinize yarayacak uygulamalar

0

Son zamanlarda yazdığım yazılara baktığımda daha çok Android tabanlı cihazlar için uygulama ve oyun önerilerinde bulunduğum dikkatimi çekti. Bundan sonra Android haricinde iOS tabanlı iPhone ve iPad cihazlar için de beğendiğim uygulamaları aktarmaya çalışacağım. Bu hafta en çok dikkatimi çeken iPhone ve iPad uygulamalarını sizler için derledim.

TINQ

Listemin en üst sırasında film ve dizi tavsiyeleri bulabileceğiniz bir sosyal ağ olan TINQ var. Uygulama, sizin film ve dizi beğenilerinizi dikkate alarak, sizinle benzer beğenilere sahip kişileri bularak film ve dizi tavsiyelerinde bulunuyor. Uygulama üzerinden bu kişilerle etkileşim de kurulabiliyor. Böylece film ya da diziler hakkında konuşularak zevkinize uygun film ve diziler bulabilmenizi sağlıyor. Uygulama sayesinde beğenilerinize uygun tavsiyeler alabiliyor, yeni film ve dizileri keşfedebiliyor, benzer beğenilere sahip kullanıcılarla iletişim kurup kritik yapabiliyor, diziler ve filmler hakkında bilgi alabiliyor ve izleme listesi oluşturabiliyorsunuz.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve indirmek için: https://itunes.apple.com/tr/app/tinq-film-ve-dizi-tavsiyeleriyle-sosyal-a%C4%9F/id992120411?l=tr&mt=8

tinq

CamScanner +

Listemizin ikinci sırasında birçoğumuzun sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir tarayıcı uygulaması var. CamScanner ile dokümanların fotoğrafını çekerek tarayıp metne dökebiliyorsunuz. Uygulamanın gelişmiş düzenleme ve dışa aktarma seçenekleri var. iPhone ya da iPad’inizin kamerasını kullanarak faturaları, notlarınızı, kartvizitleri ve diğer dokümanları tarayabiliyorsunuz. Taradığınız belgeleri OCR özelliğini kullanarak metne dönüştürebiliyorsunuz, isterseniz PDF biçiminde paylaşabiliyorsunuz. Airprint özelliğiyle isterseniz yazdırabiliyorsunuz.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve indirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/camscanner/id388624839?mt=8

İngilizce Kelime Testleri 5000 Kelime

Sırada yerli bir uygulama var. Bu uygulama, özellikle YDS, TOEFL ve benzeri sınavlara hazırlananlara ya da İngilizce öğrenen kullanıcıların işine yarayacak oldukça kullanışlı bir uygulama. Yaklaşık 2,5 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan uygulama sayesinde kullanıcılar 5 bin kelimeyi çeşitli testler sayesinde kolaylıkla öğrenebiliyorlar. Çoktan seçmeli bir test yapısına sahip uygulamada ayrıca kelimelerin telaffuzları da dinlenebiliyor. Kelimeler öğrenim amacına göre test olarak sunuluyor.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve indirmek için: https://itunes.apple.com/cy/app/i-ngilizce-kelime-testleri-5000-kelime-yds-toefl-ingilizce/id990926769?l=tr&mt=8

Procreate

Listenin son sırasında Apple Design ödülü alan ve App Store’un Olmazsa Olmaz listesinde yer alan uygulamalardan biri olan Procreate var. Yaratıcı tarafınızı ortaya çıkarmanızı sağlayan bu uygulama, iPad’inizle çizim, boyama ve illüstrasyon yapabilmenizi sağlıyor. Şimdiye kadar hiç çizim ya da boyama yapmayı denemediyseniz bu uygulamayı denemenizde fayda var.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve indirmek için:  https://itunes.apple.com/tr/app/procreate/id425073498?l=tr&mt=8

procreate

Cevap bırakın