iPhone SE ve iPhone 8 kamerası yer değiştirebilir

0

Apple, uygun fiyatlı yeni iPhone modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Yeni iPhone SE, sahip olduğu A13 Bionic işlemcisi ve iPhone 8’e benzeyen tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Yeni iPhone SE tanıtılmadan önce bilinen en önemli detay telefonun iPhone 8’in kasasını kullanacağı olmuştu. Aradan geçen zamanın ardından iki telefonun aslında daha çok ortak noktasının olduğu ortaya çıktı: iPhone SE ve iPhone 8 kamerası yer değiştirebilir!

iPhone SE ve iPhone 8 arasındaki ortak özellikler

Bu ortak özelliklerin arasında tabii ki en başta kasayı sayacağız. Ancak, ikilinin benzerliği yalnızca kasa seviyesinde değil. Ortaya çıkan parçalara ayrılma videolarına göre iki telefonun içi de oldukça benzer. Yani, iPhone 8‘in bazı parçaları iPhone SE’ye tam oluyor!

Yayınlanan bir videoda iPhone 8’in kamerasının ve ekranının iPhone SE’ye tam uyduğunu görüyoruz. Bu da hala çalışır durumda olan bir iPhone 8’in parçalarının da iPhone SE’ye monte edilebileceğini gösteriyor. Örneğin, bir kullanıcı iPhone SE satın aldı ve alır almaz talihsiz bir şekilde ekranı zarar gördü. Eğer, evde ekranı düzgün çalışan bir iPhone 8 varsa işler çok kolay!

Apple, iPhone X ile birlikte çentikli bir ekran tasarımına geçti. iPhone SE ise eski tasarımın bir temsilcisi. Ancak, buna rağmen telefonda eski olmayan bir şey var; işlemci. iPhone 11 ailesinde kullanılan A13 Bionic’ten güç alan telefon bu nedenle tam bir performans canavarı diyebiliriz.

Telefon önde ve arkada tek kamera ile geliyor. Ön kamera 12 Megapiksel, arka kamera ise 7 Megapiksel çözünürlüğünde.

Cevap bırakın