iPhone SE ABD’de kısa süreliğine yeniden satışa sunuldu

0

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın teknoloji raflarından ve online platformundan kaldırılan iPhone SE, ABD’de kısa süreliğine satışa sunuldu. Stoklar hızla tükendi…

Apple’ın 2016 yılında tüketicilerle buluşturduğu ‘iPhone 5 gövdesinde iPhone 6 özellikleri’ sunan iPhone SE, ABD’de tekrardan satışa sunuldu. Sürpriz gelişme, şirketin hisse senetlerindeki değişimi olumlu seyirde değiştirmeye yönelik bir ek-adım olarak yorumlandı.

Daha önce satıştan kaldırılan model, kısa sürede tükenen stokların ardından yeniden satıştan kaldırılmış durumda. Bunun nedeni cihazın piyasadaki en düşük fiyatlı ikinci model olan iPhone 7’nin neredeyse yarısı fiyata sahip olmasıydı. Cihaz, 32 ve 128 GB olmak üzere iki depolama; uzay grisi, roze altın, altın ve gümüş şeklinde dört renk alternatifi ile sunuldu. ABD’deki satışlarının ardından benzer bir stratejinin diğer ülkelerde de uygulanıp uygulanmayacağı ise şimdilik soru işareti durumunda.

Bilindiği üzere teknoloji şirketi Apple, iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin tanıtımının ardından iPhone X, iPhone SE ve iPhone 6s’i satıştan kaldırma kararı almıştı.

iPhone SE bir ‘hatırlatma’ mı?

Öte yandan Apple’ın sürpriz hamlesi, bu sene içerisinde yenilenerek satışa sunulması beklenen ikinci nesil model için bir tür ‘hatırlatma’ anlamı da taşıyor olabilir. Yeni versiyonun 2019 sonuna doğru duyurulması söz konusu olabilir.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın