iPhone SE 2020 kamerası testte!

0

Apple’ın uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 2020, tüm dünya tarafından kabul görmüş kamera testi DxOMark testine girdi. Peki Apple’ın uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 2020 kamerası nasıl?

iPhone SE 2020 kamerası teste girdi!

iPhone SE 2020, Apple tarafından uygun fiyatlı telefon olarak tüm dünyaya tanıtıldı. Apple’ın en güçlü işlemcisinden güç alan telefon, tek kamera ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bu tek kamera DxOMark testine girdi ve tek kamera ne kadar yetenekli ortaya çıktı! iPhone SE 2020, genel değerlendirme testinden 101 puan aldı. Fotoğraf testinden ise uygun fiyatlı telefon 103 puan almayı başardı. Telefon video testinden ise 98 puan aldı. Bilindiği üzere bu modelde ultra geniş açılı bir kamera bulunmuyor.

iPhone SE 2020 kamera özellikleri nelerdi?

Arka tarafta 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek kamera karşılıyor. Bu kameranın diyafram değeri f/1.8 olarak karşımıza çıkıyor. Bu kamera 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapılabilirken, gece modu olmayan telefonda gece çekimleri için kamera True Tone LED flaş ile güçlendirilmiş durumda. Aynı zamanda sarsıntıları minimum seviyeye indirmesi için optik imaj sabitleyici bulunuyor. Arka kamera, 4K 60 FPS video kaydı gerçekleştirebiliyor. iPhone SE 2020 kamera özellikleri ile ilgili detaylarda önde de bizi 7 Megapiksellik tek kamera karşılıyor. f/2.2 diyafram değerine sahip bu kamera ile 1080p 30 FPS video kaydı gerçekleştirmek mümkün.

Cevap bırakın