iPhone SE 2 ne zaman çıkacak?

0

Apple’ın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hatrı sayılır bir satış başarısı yakalayan iPhone SE modelinin sonraki versiyonuna dair bazı detaylar kamuoyunda yer buldu. iPhone SE çıkış tarihi ve bazı teknik özellikleri hakkında kimi iddilar Çin kaynaklı olarak basına yansıdı.  

İddialara göre Apple’ın 2013 öncesi modellerindeki 4 inç ekran boyutunun güncel teknolojilerle sunulduğu iPhone SE’nin sonraki nesil modeli iPhone SE 2 adıyla gelecek. Cihazın; A10 işlemci, 2 GB RAM, 32/128 GB depolama alanı, Touch ID özelliği gibi teknolojilere sahip olacağı belirtiliyor. Bilgiler bu kadarla sınırlı da değil…

Daha büyük ekranla mı gelecek?

En ilginç iddia, ekranın 0.2 inç daha büyük olacağı noktasında, yani 4.2 inçlik bir iPhone SE 2 modeli söz konusu olabilir.

Bu durumun kullanıcı açısından olumlu etkileri olabilir, günümüzde büyük ekranlı telefonlara yönelik ilgi iyiden iyiye artmış durumda ve en küçük ekranlı iPhone’la ilgili Apple’ın, bu trende dair özel bir adımla teknoloji dünyasının karşısına çıkabileceği düşünülüyor.

3D algılama ve Face ID olacak mı?

Öte yandan son spekülasyonlarda, cihazın 3D algılama ve Face ID özellikleriyle geleceği yönünde daha önce çıkan iddiaların doğruyu yansıtmadığı ‘iddia’ edildi. Peki iPhone SE 2 ne zaman tanıtılacak, piyasaya ne zaman çıkacak?

iOS 12’nin geliştirici sürümünün yayınlanacağı günlerde, yani yaz aylarında WWDC 2018 konferansları kapsamında duyurusunun gerçekleştirilmesi bekleniyor. Yine aynı dönemde teknoloji raflarındaki yerini almaya başlaması muhtemel.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın