iPhone SE 2 hakkında bilinen her şey

0

Uzun yıllardır merakla beklenen iPhone SE 2 ile ilgili son zamanlarda heyecan verici birçok haber çıktı. Günümüzde büyük ekranlı telefonların hakimiyetinde devam eden akıllı telefon pazarına ilgi çekici bir giriş yapmaya hazırlanan akıllı telefonun 2020 yılında piyasaya çıkacağı konuşuluyor. Peki, iPhone SE 2 özellikleri neler?

iPhone SE’nin yeni nesli sahip olduğu özelliklerle tüketicilerin hangi ihtiyaçlarına yanıt verecek?

iPhone SE 2 özellikleri

iPhone SE 2 özellikleri ile ilgili detaylara ilk olarak tasarımdan başlamak gerekiyor. Akıllı telefonun iPhone 8 modeli ile benzer bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi iPhone SE keskin kenarlı bir tasarıma sahipti. Yeni nesil SE’de ise kenarlar tıpkı iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8’de olduğu gibi yumuşatılacak.

Fiziksel TouchID özellikli Home butonunun yeni modelde olduğu gibi kalması bekleniyor. Aynı şekilde artık iPhone modellerinde göremediğimiz 3.5 mm kulaklık girişi de bu ufaklıkta kullanılacak.

4.7 inçlik LCD ekranla gelecek olan telefonun ekran çözünürlüğü 1334 x 750 piksel olacak. Ekran yoğunluğunun değeri ise 326 ppi olarak karşımıza çıkacak. Bildiğiniz gibi iPhone 8 modelinde True Tone ve HDR video oynatma özelliği bulunuyor. Tahminler SE 2’nin de bu özelliklerle geleceği yönünde.

iPhone SE modelinde A9 işlemci kullanılıyordu. Ancak, tahminler SE 2’nin gücünü A13 Bionic işlemciden alacağı yönünde. Bu işlemci ile küçük akıllı telefon performans açısından bekleneni fazlasıyla verecek. 3 GB ya da 4 GB RAM seçeneği ile gelecek olan telefonun depolama alanındaki seçenekler de 32 GB ya da 64 GB’den başlayacak.

iPhone 8 modelinde f/1.8 diyafram değerine sahip 12 Megapiksellik bir kamera kullanılıyor. iPhone SE 2’nin de kamerasında bu sensörün kullanılması bekleniyor.

Akıllı telefonun tahmini piyasaya çıkış tarihi 2020 yılının ilk çeyreği. Bu tarihler ilk iPhone SE’nin tanıtıldığı tarihlere denk geliyor.

iPhone SE 2 satışa çıktıktan sonra iPhone modellerinin hiyerarşisinde de bir değişiklik olacak. iPhone XR’ın altına yerleşecek olan model iPhone 8’in satıştan kalkmasına sebep olabilir. iPhone SE duyurulduktan sonra iPhone 5 modelinin satıştan kaldırıldığını unutmamak gerekiyor.

Son olarak, fiyat tarafına baktığımızda iPhone SE‘nin 16 GB’lik modeli 399 dolardan, 64 GB’lik modeli ise 499 dolardan satışa çıkmıştı. Sonrasında depolama alanı iki katına çıksa da fiyatlar aynı kaldı. iPhone SE 2’nin de benzer bir fiyatlandırma ile gelmesi muhtemel.

Düşük depolama alanına sahip SE 2’nin fiyatı 399 dolar olabilir.

Cevap bırakın