iPhone SE 2 geliyor!

0

iPhone SE 2 iddiaları artık çok daha güçlü!. Merakla beklenen telefonda ilginç ve yenilikçi özellikler yer alacak gibi görünüyor. Hatırlayacağınız üzere, Apple iPhone X modelinde çentikli ekran tasarımını kullanmaya başlamıştı. Bu lansman sırasında iPhone 8 ve 8 Plus modellerinin ardından yeni bir iPhone SE modeli de beklenmişti ancak bu istek gerçekleşmemişti.

iPhone SE 2 için güçlü iddialar var

Apple bekleyenleri daha fazla meraklandırmayacak ve kısa süre sonra iPhone 5 kasasının kullanıldığı yeni SE modelini tanıtacak. İddialara göre iPhone SE 2 modeli 2018’in Mayıs veya Haziran aylarında tanıtılacak.

Lansman tarihinin ardından en çok merak edilen diğer konu telefonun teknik özellikleri. Ortaya çıkan iddialar gerçekleşirse bu telefonda kablosuz şarj teknolojisi bulunacak. Yeni nesil iPhone’larla birlikte kullanılmaya başlayan Qi kablosuz şarj teknolojisi sayesinde iPhone’u kablo kullanmadan hızlıca şarj etmek mümkün hale geldi. Bu özelliğin olası bir iPhone SE 2 modelinde de yer alması büyük olasılık.

Telefonun teknik özelliklerinin de iPhone 7 temelinden oluşması bekleniyor. Apple’ın yeni SE modelinde A10 Fusion yonga setinin kullanılması çok büyük olasılık. RAM noktasında ise kapasitenin 2 GB olması muhtemel. 32 veya 128 GB depolama modelleriyle birlikte sunulacak olan yeni SE modelinde 1700 mAh kapasiteli bataryaya yer verileceği söyleniyor

Cevap bırakın