iPhone SE 2 ekranını LG Display sağlayabilir

0

LG Display şu ana kadar daha çok büyük OLED ekranlar için üretim yaparken, küçük boyutlu ekranların üzerinde fazla durmamıştı. iPhone SE 2 ile bu durum değişecek gibi…

Apple’ın uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone SE’nin ikinci nesli iPhone SE 2’de ekranın LG Display tarafından sağlanabileceği doğrulandı. Apple ile LG anlaşma için masaya otururken LCD panellerin kalite kontrolünü geçmesini durumunda LG Display, SE 2 modeilinin resmi tedarikçisi olacak.

iPhone serisinin OLED ekrana geçişi süreci boyunca rakibi Samsung’un arkasında kalan LG Display iPhone SE 2 modeli için daha emin adımlar atıyor. Önümüzdeki yıl üretilmesi beklenen iPhone ekranlarının tedarikçisi olmak için son test aşamasına da geçmiş durumda.

LG Display, iPhone ihalesini alıyor mu?

LG Display şu ana kadar daha çok büyük OLED ekranlar için üretim yaparken, küçük boyutlu ekranların üzerinde fazla durmamıştı. Bu nedenle iki yıl önce Apple’ın OLED ekrana geçiş sürecinde büyük bir fırsatı kaçırmak zorunda kalmıştı.

OLED ekranları iPhone modellerinin ekran tedariğini Samsung’a kaptırmasının ardından LG Display, SE 2 modeli için devreye girdi.

Apple ile LG Display anlaşma aşamasına gelirken, son testlerin yapıldığı belirtiliyor.

Öte yandan SE 2 modelinin, iPhone 8 tasarımını temel alacağı ve A13 Bionic yonga seti ile geleceği belirtiliyor.
Cihazın fiyatının ise 399 dolar olacağı konuşuluyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın