iPhone pilleri ne zaman değiştirilmeli?

0

iPhone kullanıcıları için, azalan batarya kullanım süreleri oldukça can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Kullanım süresinin düşmesi ile beraber iPhone pilleri ne zaman değiştirilmeli sorusu da gündeme geliyor. Peki iPhone pilini ne zaman değiştirmemiz gerekiyor, nelere dikkat edilmeli?

iPhone pilleri ne zaman değiştirilmeli?

iPhone pillerini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir. Peki bu iPhone pil ömrüne nereden bakabiliriz?

iOS 12 ile beraber gelen özellik sayesinde telefonunuzun Ayarlar kısmına girip Pil seçeceğini seçtiğinizde Pil Sağlığı kısmını görebileceksiniz. Buradaki karşınıza çıkan seçeneklerde, Maksimum Kapasite bağlığı altında size iPhone pilinizin ne kadarlık bir ömrü kaldığı belirtiliyor.

Eğer bu rakam yüzde 85’in altına düşmüş ise, telefonunuzu en yakın Apple servisine götürmekte fayda var. Ancak bu rakamın yüzde 85’in altında olması, siz rahatsız olmasanız bile servise götürmek zorundasınız manasına gelmiyor. Telefonunuz aniden kapanmıyor ve size de pil kullanım süresi konusunda sıkıntı yaşatmıyorsa iPhone pilinizi bir süre daha kullanabilirsiniz.

Eğer bu rakam yüzde 85’in üzerinde ancak pil sağlığı konusunda sıkıntılarınız varsa, Apple Destek üzerinden bu sıkıntının sebebini bulabilir ve teknik destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın