iPhone’lardaki YouTube oynatma kalitesi artıyor!

0

Apple, iOS işletim sistemini her yıl güncelliyor ve kullanıcıların karşısına yeni özellikler çıkartıyor. 2 gün önce gerçekleştirilen WWDC’de iOS 14 özellikleri tanıtıldı ve iPhone’larda YouTube uygulaması hakkında bazı değişikliklere gidildiği görüldü. YouTube video oynatma çözünürlüğü için yenilik geliyor!

iOS 14 özellikleri yenilikler ile geliyor

iOS 14 özellikleri 2 gün önce tüm dünyanın izlediği bir canlı yayın ile tanıtıldı. Tanıtılan özellikler arasında iPhone’lara gelecek yeteneklerden bahsedildi ancak bazı yenilikler tam manasıyla söylenmemiş gibi duruyor. iOS 14 Beta indirenler, YouTube uygulamasında bazı farklılıkları ortaya çıkardı.

iOS 14 ile beraber kullanıcılar 4K formatında videoları YouTube üzerinden telefonlarında oynatabilecekler. Bu görüntü formatı HDR olarak da desteklenecek.  Apple’ın en yeni telefonları iPhone 11 Pro serisi 2436 x 1125 piksel çözünürlüğünde, iPad Pro ise 2732 x 2048 piksel çözünürlüklü videoları oynatabiliyordu. Şimdi ise kullanıcılar, Ekim ayının sonuna doğru kararlı bir şekilde yayınlanan iOS 14 ile uzun zamandır beklenen özelliğe kavuşacaklar.

Cevap bırakın