iPhone’larda istenmeyen bildirimleri nasıl kapatırız?

0

Akıllı telefonlarımıza gerektiği zaman kullanmak için indirdiğimiz uygulamalar zaman zaman sıkıcı bir hale bürünebiliyorlar. Gün içerisinde devamlı olarak bildirimleri ile rahatsız eden bu uygulamaların bildirimlerini kapatmak veya sessize almak mümkün. Bu yazımızda iPhone’da bildirimler nasıl kapatılır soruna cevap vereceğiz.

iPhone’da bildirimler nasıl kapatılır?

iPhone’da bildirimleri kapatmak için ilk olarak Ayarlar’a gelmemiz gerekiyor. Buradaki seçenekler arasında Bildirimler seçeceğine tıklayıp, Önizlemeler, Siri Önerileri seçenegi ve telefonunuza yüklü uygulamaları görebileceksiniz. Buradaki uygulamalar arasından bildirim ayarlarını değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçtikten sonra karşınıza bildirimlere izin verip vermediğiniz seçeneği çıkıyor. Eğer bildirimlere izin verirseniz, bundan sonraki seçeneklerde bu bildirimlerin sizlere nasıl iletileceğini seçebilirsiniz. Kilit Ekran, Bildirim Merkezi ve Başlıklar seçenekleri ile bildirimleri nasıl göreceğiniz tamamen sizin tercihinize bırakılmış bir konu.

Ayarlamalarınızı dilediğiniz gibi değiştirdikten sonra alt kısımda bulunan seçeneklerden de bu bildirimlerin ayrı ayrı mı yok toplu olarak mı sizlere gösterileceğini değiştirebileceğiniz gibi mesajlarınızın ekranda açık bir şekilde mi yoksa ayrıntılı bir şekilde mi gösterilip gösterilmeyeceğini de seçebilirsiniz.

Cevap bırakın