iPhone’lar yapay zeka ile çeviri yapabilecek

0

iOS 14 hakkında haberler gelmeye devam ediyor. iPhone’ların en güncel işletim sistemi olacak olan ve iPhone 12 ile beraber kullanıcılara sunulacak olan işletim sistemi, yapay zekanın nimetlerini kullanarak çeviri yapabilecek.

iOS 14 hakkında haberler gelmeye devam ediyor

iOS 14’ün yeteneklerini ilk olarak 22 Haziran’da WWDC’de göreceğiz. Eylül ayının ortalarında ise tüm özelliklerini  göreceğimiz işletim sistemi için şimdiden sızıntılar gelmeye başladı. iPhone’da Safari uygulamasında, yabancı dile sahip bir internet sitesinde gezinirken, Safari buradaki metinleri otomatik olarak çevirebilecek. Kullanıcıların Safari üzerinden daha önce ulaşamadığı bu özellik, kullanıcıların iPhone üzerindeki kullanım deneyimini arttıracak.

Kullanıcılar bu çeviri özelliğini diğer telefon modellerinde veya iPhone’daki uygulamalarda kullanabiliyordu. Safari için de gelecek olan bu özelliğin en büyük farklılığı yapay zeka ile çalışabilecek olması. Telefonunuz internete bağlı olmasa bile, yapay zeka sayesinde metinler otomatik olarak çevirilebilecek.

Yapay zekanın kullanıldığı bu alan, Siri için de geçerli olacak. Kullanıcılar iOS 14 ile beraber Siri’yi telefonlarında internet bağlantısı olmadan kullanabilecek.

Cevap bırakın