iPhone kullanıcılarına ‘Civilization VI’ müjdesi

0

Strateji tabanlı popüler oyun Civilization VI, artık iPhone cihazlarında da deneyimlenebilir. İşte detaylar…

Strateji tabanlı PC ve Mac oyunu olarak çıktığı 2016’dan (Linux için 2014’te çıkmıştı) günümüze Civilization VI, iPad ve Nintendo Switch için de yayınlanarak geniş bir kesimin karşısına çıktı. Yapım, başarılı grafikleri ve keyifli oynanışıyla hatrı sayılır bir oyuncu kitlesi tarafından ilgi görürken kısa süre önce müjdeli haberlere yenisi eklendi…

Yayınlanan yeni sürümü eşliğinde Civilization VI, artık akıllı telefonlarda da deneyimlenebiliyor. iPhone da dahil.

PC tarafındaki içeriklerinin tamamıyla gelen akıllı telefon versiyonu sayesinde yapım, ayrıca multiplayer desteği de sunuyor. Öte yandan oyunda neyin nasıl olduğu hakkında bir klavuz da beraberinde gelenler arasında.

Evrensel bir uygulama olduğu için daha öncesinde iPad’ine indirenler, iPhone cihazlarında da ücretsiz şekilde oyun seanslarına merhaba diyebilecekler. Ancak ilk kez indirilecekse maliyetler pek de mütevazı değil.

Biliyor muydunuz?
Civilization VI, ‘en iyi strateji oyunu’ ödülü kazanmıştı.

60 tur boyunca ücretsiz…

Oyunun full sürümü 104.99’den indirilebilir durumda. Ancak 60 tur boyunca ücretsiz oyun imkanı sunan ücretsiz indirilme opsiyonu da keyifli. Bu sayede oyunun dinamikleri görülebilir, ardından karar verilip indirilebilir. Şunu da hatırlatmakta fayda var ki bu tip oyunlarda 60 tur göz açıp kapayıncaya kadar geçer.

Gündeme dair daha fazla oyun haberi için buraya tıklayınız.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın