iPhone kullanıcıları bazı ayarlarda özgürlüğe kavuşacak!

0

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen WWDC 2020 etkinliği Covid-19’dan dolayı online olarak gerçekleştirildi. Bu etkinlikte Apple’ın cihazları için geliştirilen en yeni işletim sistemleri tanıtıldı. Bu işletim sistemleri arasında iPhone’un işletim sistemi iOS 14 de vardı ve iOS 14 nasıl olacak sorusu cevaplanırken güzel haber de ortaya çıktı.

iOS 14 nasıl olacak sorusu farklı özellikler ile cevaplandı!

iPhone’ların yeni işletim sistemi olacak olan iOS 14, geçtiğimiz günlerde en önemli özellikleri ile beraber karşımıza çıktı. Android kullanıcılarının yıllardır kullandığı Widget gibi özellikler ile iPhone modellerine gelecek yeni işletim sistemi, bazı özgürlükleri de beraberinde getirecek. Kullanıcılar iOS 14 ile beraber varsayılan tarayıcı ayarına kavuşacak. Peki bu ne manaya geliyor?

iPhone kullanıcıları, uygulamalar içerisinde herhangi bir bağlantıya tıkladıklarında bu bağlantı iPhone’un kendi yerleşik tarayıcısı Safari ile beraber açılıyordu. Bu açılış Apple tarafından Safari tercih edilerek yapılıyordu ve bu tercihi başka bir tarayıcı olarak ayarlayamıyordunuz. Şimdi ise gelen yeni ayarlar ile beraber, kullanıcılar bir bağlantıya tıkladıklarında o bağlantının hangi tarayıcı ile açılacağını seçebilecekler. Böylece iPhone’larda Chrome tarayıcı kullanmak isteyenler için büyük bir özgürlük adımı atılmış olacak.

iOS 14 güncellemesi alacak iPhone modelleri hangileri?

– iPhone 11
– iPhone 11 Pro
– iPhone 11 Pro Max
– iPhone XS Max
– iPhone XS
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8 Plus
– iPhone 8
– iPhone 7 Plus
– iPhone 7
– iPhone 6S
– iPhone 6S Plus
– iPhone SE / SE 2
– iPod Touch 7. jenerasyon

Cevap bırakın