Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültüriPhone İçin Ücretsiz Müzik Uygulamaları

  iPhone İçin Ücretsiz Müzik Uygulamaları

        Müzik dinlemek için Apple Music, Spotify veya Amazon Prime Music gibi uygulamalarından birine aylık abonelik gerçekleştirildiğinde, reklam olmadan sınırsız müzik dinleme zevkine sahip olunabiliyor. Müzik tercihi ne olursa olsun; iPhone İçin Ücretsiz Müzik Uygulamaları başlıklı yazımda, iPhone için indirilebilecek ücretsiz müzik uygulamaları ile müziğin keyfine sınırsız varabilirsiniz. Bazı uygulamalar abonelikle reklamsız, bazıları da reklamlarla ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

        iPhone için müzik uygulamalarına örnekler vererek devam edelim.

  Apple Müzik

  src: apps.apple.com

        Apple Müzik uygulaması iPhone’da yüklü olarak geliyor. Sevdiğiniz şarkılar veya sanatçılara göre listeler oluşturup, parçaları dilerseniz çevrimdışı dinlemek için kaydedip, çalma listesi oluşturarak paylaşabiliyorsunuz.

        Apple Müzik,  bir müzik dinleme uygulamasından isteyebileceğiniz tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve eğer isterseniz cep telefonuyla birlikte aynı zamanda bilgisayardan da dinleyebileceğiniz müzik hizmeti sunuyor.

  Youtube müzik

  src: apps.apple.com

   

        Çoğu kişi YouTube’u bir video sitesi olarak görse de çevrimiçi müzik dinlemek için en popüler yerlerden birisidir. YouTube müzik uygulaması seçtiğiniz şarkı ya da video ile başlamanıza olanak tanır ve şarkıya veya sanatçıya göre oynatma listeleri oluşturabilirsiniz. Uygulama,  dinlenilen istasyonlarda beğendiğiniz içeriklerle alakalı daha fazla bileşen sunmak için yapay zeka ile zamanla müzik zevkinizi öğrenir. Uygulamada; reklamları kaldırma, şarkıları ve videoları çevrimdışı dinlemeyle birlikte,  ekran kilitli ya da farklı bir uygulama kullanırken  geri planda dinleme için Premium aboneliğinin olması gerektiğini söylemeliyim.

  TuneIn

  src: apps.apple.com

        Tuneln uygulamasında sanıldığından daha fazla radyo kanalı bulunuyor. Uygulama, müzük, haber, podcast, spor vs. içeriğinde yayın yapan 100.000’den fazla radyo istasyonunu bünyesinden barındırıyor. Ayrıca, ücretsiz sunulan dev bir podcast kitaplığı da bulunuyor. Konu ve türe göre gruplandırılmış binlerce radyo istasyonunu Tuneln’de bulabiliyorsunuz.

        Uygulamanın Premium hizmetinde; canlı spor, 600’ün üzerinde reklamsız müzik istasyonu, 60.000’den fazla sesli kitap ve 16 dil öğrenme programı bulunuyor.

  Spotify

  src: apps.apple.com

   

        İnternette müzik yayını konusunda en büyük isimlerden birisi olan Spotify, dünya çapında diğer müzik hizmetlerinin sahip olduğu abone sayısından daha fazla aboneye sahiptir.  Devasa müzik kataloğu, harika paylaşım özelliği, her konuda podcast içerikleri bünyesinde barındıran Spotify’da müzik ve çalma listelerini abone olmadan da oluşturabiliyorsunuz. Ücretsiz içeriklerde reklam dinleme durumunda kalacağınızı da ifade etmek isterim.

        Spotify’da bütün özelliklerin kilidini açmak için Premium abonelik gerekiyor. Abonelikle; çevrimdışı müzik dinleyip, reklamlardan kurtulabiliyorsunuz. Yine abonelik paketlerinde daha yüksek ses kalitesi ile müzik dinleme keyfini çıkartabiliyorsunuz.

  Amazon Music

  src: apps.apple.com

       Çoğu kişi Amazon Prime kullanıyor olmasına rağmen,  Amazon müzik hizmeti fazla bilinmiyor. Amazon müzik, 2 milyondan fazla şarkı, çalma listesi ve radyo istasyonundan oluşan bir kataloğu bünyesinde barındırıyor. Hizmet reklamsız ve Amazon Prime aboneliğine dahilinde kullanılabiliyor. Ayrıca, 6 kullanıcılı aile üyeliği paketi de bulunuyor.

        Amazon’dan MP3 ile birlikte, satın alınan müzikler ve akışları da çevrimdışı dinlemek için cihazınıza indirebiliyorsunuz. Amazon Müzik’e unlimited abone olunduğunda, 10 milyondan fazla şarkıya, çalma listesine ve radyo istasyonlarına erişim hakkı elde etmiş oluyorsunuz. Ayrıca, şarkıları çevrimdışı dinlemek için parçaları indirmeye de izin veriliyor.

        Amazon Müzik aboneliği yaptıranlar ayrıca ekstra bir bonus daha kazanıyor. Alexa.  Amazon Echo cihazlarda çalışan dijital akıllı asistan Alexa, akıllı telefonda kullanılan Amazon Music uygulamasına entegre edildiğinde, akıllı asistanın bütün yeteneklerini akıllı telefonda da kullanabiliyorsunuz.

   

        Twitter takip için @salihertugrul  YouTube kanalım

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN